خبرهای ویژه

» هوانوردی عمومی » گسترش میلیونی نرخ سفرهای هوایی خارج از کشور برای نوروز ۹۷ – . | .

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۲ - ۲۳:۵۲

 کد خبر: 13591
 15 بازدید
 دیدگاه‌ها برای گسترش میلیونی نرخ سفرهای هوایی خارج از کشور برای نوروز ۹۷ – . | . بسته هستند

گسترش میلیونی نرخ سفرهای هوایی خارج از کشور برای نوروز ۹۷ – . | .

در عرصه صنعت هواپیمایی شما را به خواندن نوشته ای با عنوان گسترش میلیونی نرخ سفرهای هوایی خارج از کشور برای نوروز ۹۷ – . | . دعوت مینماییم. به نوشته خبرگزاریهای اقتصادی، تعطیلات ژانویه در کل اروپا برگزار شد و عده ای از ایرانی‌ها برای دیدن این جشن راهی کشورهای دیگر شدند با استناد به […]

گسترش میلیونی نرخ سفرهای هوایی خارج از کشور برای نوروز ۹۷ – . | .

در عرصه صنعت هواپیمایی شما را به خواندن نوشته ای با عنوان گسترش میلیونی نرخ سفرهای هوایی خارج از کشور برای نوروز ۹۷ – . | . دعوت مینماییم.

به نوشته خبرگزاریهای اقتصادی، تعطیلات ژانویه در کل اروپا برگزار شد و عده ای از ایرانی‌ها برای دیدن این جشن راهی کشورهای دیگر شدند با استناد به این شرایط پروازهای خارجی و حتی ایرلاین‌های ایرانی که به مقصد خارج از کشور پرواز دارند نرخ خود را در این روزهای بالا بردند نرخی که گاهی تا دو و یا سه برابر هزینه نیز گسترش داشت.

 بعد از تعطیلات ژانویه با اینحال تعطیلات عید نوروز نیز در پیش است و با استناد به این شرایط باز هم نه تنها ایرلاین‌های داخلی گسترش نرخ خواهند داشت حتی ایرلاین‌های خارجی که دیگر تا آن وقت تعطیلات دیگری تا قبل از عید پاک ندارند بازهم نرخ پرواز خود را برای ایرانی‌ها بالا می‌برند. با اینحال چرا این موضوع می‌افتد؟ چرا وقتی کشورهای دیگر تعطیلات ندارند این نرخ برای ایرانی‌ها گسترش می یابد؟

نرخ بلیت پرواز به سوی نپال که در روزهای دیگر سال یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بوده است در این روزهای به دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است. برای مقصد مراکش نیز از تهران اگر بلیت هواپیما تا قبل از ژانویه برای عید نوروز یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بوده برای روزهای نوروز این رقم به ۳ میلیون و نیم رسیده است.  

برای سفر به صربستان که یکی از جاذبه‌های تازه برای مسافران ایرانی به شمار می‌آید و اکنون بلیت آن از ۸۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان متغیر است مسافران باید در روزهای اول عید همین بلیت را سه میلیون و نیم بخرند. برای سفر به سریلانکا نیز در همین روزهای بلیت یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی که عده ای از ایام غیر از تعطیلات سال می‌شد آن را با یک میلیون و صد هزار تومان نیز تهیه کرد، برای روزهای نوروز این بلیت با پرواز ایرانی به سه میلیون تومان رسیده است. برای بهره برداری از پروازهای خارجی نیز در همین مسیر باید ۸۰۰ هزار تومان بیشتر هزینه کرد.   بلیت ۸۰۰ هزار تومانی تهران به امارات نیز در روزهای اول تا دهم فروردین ۹۷ تا یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

برای شما نیز جالب است؟
آمریکا از بزرگترین ناو هواپیمابر پرده گشود - . | .

در این باره، یعقوب قاسمی‌از مدیران آژانس‌های مسافرتی و فعالان گردشگری به خبرگزاریهای اقتصادی بیان می کند: در خارج از کشور هر ایرلاینی درمقایسه با لحظه‌های ویژه نرخ بلیت خود را گسترش می‌دهد. در تعطیلات ژانویه طبیعی است که نرخ پرواز برای اروپایی‌ها بیشتر از هر لحظه دیگری باشد.

وی اضافه کرد: مدیران ایرلاین‌های بزرگ تعطیلات کشورهای دیگر را رصد می‌کنند تا ببیند چه روزهایی تعطیلات دارند و چه لحظه‌هایی است که مردم آن کشور قادر اند به سفر بروند از این جهت در همین ایام نرخ پرواز خود را بالا می‌برند این کار را ایرلاین‌های ایرانی برای سفرهای داخل کشور نیز انجام می‌دهند آنها می‌گویند که تنها ۱۵ روز تعطیلات نوروز را فرصت دارند تا پروازشان را بفروشند و کار کنند و امکان دارد برای سفر مردم کشورهای دیگر نیز این نرخ را بالا ببرند. از جهت دیگر ایرلاین کشورهای دیگر از محل ترانزیت هوایی سود کسب می‌کنند با این وجود ایرلاینهای ما غیر از یکی از آنها ترانزیت ندارند.

اکنون عده ای از ایرلاین‌ها نه تنها برای روزهای ژانویه هزینه پروازهای خود را بالا برده‌اند حتی نرخ بلیت خود را برای مقاصدی که سفر به آن کشورها در روزهای نوروز از جانب ایرانیان زیاد است نیز گسترش داده اند. این گسترش نرخ درست تا روزهای قبل از کریسمس به رسم عادی بود و مردم اگر زودتر برای روزهای نوروز اقدام به خرید بلیت می‌کردند می‌توانستند با نرخ خوب تری بلیت تهیه کنند با اینحال اکنون این نرخ‌ها برای عده ای از مسیرها حتی تا سه برابر گسترش یافته است.

برای شما نیز جالب است؟
سقوط یک هواپیمای جنگی در مصر - . | .

میتوانید نوشته گسترش میلیونی نرخ سفرهای هوایی خارج از کشور برای نوروز ۹۷ – . | . را برای دوستان خود ارسال کنید. برای این منظور از ابزارهای سایت استفاده نمایید.

منبع خبر


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : هوانوردی عمومی
تبلیغات