خبرهای ویژه

» آموزش هوانوردی » گسترش مقررات و استانداردهای سازمان هواپیمایی کشوری متناسب با شرایط روز دنیا

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۰۱ - ۲۰:۳۲

 کد خبر: 12838
 102 بازدید
 دیدگاه‌ها برای گسترش مقررات و استانداردهای سازمان هواپیمایی کشوری متناسب با شرایط روز دنیا بسته هستند

گسترش مقررات و استانداردهای سازمان هواپیمایی کشوری متناسب با شرایط روز دنیا

در عرصه آموزش نوشته گسترش مقررات و استانداردهای سازمان هواپیمایی کشوری متناسب با شرایط روز دنیا را برای شما علاقه مندان به این صنعت تکمیل کرده ایم که در پایین به آن میپردازیم. معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری، از مرتفع شدن خلا قانون های و مقررات در قسمت استاندارد پرواز سازمان اطلاع داد و […]

گسترش مقررات و استانداردهای سازمان هواپیمایی کشوری متناسب با شرایط روز دنیا

در عرصه آموزش نوشته گسترش مقررات و استانداردهای سازمان هواپیمایی کشوری متناسب با شرایط روز دنیا را برای شما علاقه مندان به این صنعت تکمیل کرده ایم که در پایین به آن میپردازیم.

معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری، از مرتفع شدن خلا قانون های و مقررات در قسمت استاندارد پرواز سازمان اطلاع داد و گفت: مقررات و استانداردهای سازمان هواپیمایی کشوری متناسب با شرایط روز دنیا گسترش یافته است.

به نوشته روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، محمد جواد تقوایی در هفتمین نشست معاونان فنی، عملیاتی و مدیران نظام های ایمنی و کیفی کمپانی های هواپیمایی با مدیران و مدیران استاندارد پرواز سازمان که به منظور بررسی مقرارت ارزیابی و تایید صلاحیت خدمه پرواز (Aircrew) برگزار شد گفت: در این نشست عده ای مشکلات و عدم آمادگی عرصه های اجرای مقررات ذکر شده مورد بازنگری و هم اندیشی قرار گرفت.

به گفته ایشان در این نشست که مدیران مدارس خلبانی نیز حضور داشتند، موارد بسیار مهمی از نمونه ضرورت اخذ Frozen ATPL به وسیله خلبانان قبل از صدور مجوز پروازی در کمپانی های هواپیمایی و به علاوه از طرف دیگر انجام آموزش ها براساس مقررات و استانداردهای تازه مورد تاکید قرار گرفت.

تقوایی با اشاره به اینکه مقرارت و استانداردها با اسم ابزار و معیار هدایت نظم دهی و نظارت صنعت هوانوردی کشور باید به طرز مداوم و متناسب با نیازها و شرایط حاکم بر صنعت مورد پایش و اصلاح قرار گیرد گفت: با تلاش های صورت گرفته امروز در سطح نظارتی و ایمنی صنعت خلاء مقرراتی نداریم و بدین ترتیب از تصمیم گیری ها و تفسیرهای خواست ای مبرا خواهیم بود.

برای شما نیز جالب است؟
اجرا دوره مشترک هوافضا میان دانشگاه خواجه نصیر و روسیه

معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد: با گشایشی که امروز در صنعت صورت گرفته انتظارات گسترش یافته و به روش جدی در معرض قضاوت های داخلی و نهادهای نظارتی قرار داریم و لذا باید در اجرای مقررات تلاش کنیم از سطح وارد عمق شده برهمین اساس در عده ای موارد با نیت افزایش عملکرد و ارتقای ایمنی محدودیت هایی از طرف سازمان برای عده ای کمپانی ها و مردم صورت می گیرد و حتی این ارزیابی ها و ممیزیها تشدید و با دقت بیشتری پیگیری می شود.

تقوایی تصریح کرد: از این جهت با اینحال اگر کمبود، غفلت یا انحرافی مشاهده شود مصالحه ای از طرف سازمان صورت نخواهد گرفت چرا که مصلحت مردم و صنعت حاوی اهمیت قرار دارد.

ایشان پیشتر این مراسم از به روز شدن روند انتخاب و تعیین ممتحنین سازمان  هواپیمایی کشوری خبرداد و ضمن اظهارامیدواری درمقایسه با توجه بیشتر به ایمنی و نظام کیفی اظهارداشت: آموزش و ارزیابی شایستگی نیز که از لحاظ آموزش، مدارک، تجارب، به روز بودن باید هم در شرکتها مورد استقبال بیشتر قرار گیرد و هم در ارزیابی سازمان هواپیمایی کشوری از کمپانی ها مطالبه شود.

شما دوستان علاقه مند به صنعت هوانوردی در بیشتر مواقع میتوانید با ابزارهای سایت پی جی ایر اخبار و مطالب سایت از نمونه خبر گسترش مقررات و استانداردهای سازمان هواپیمایی کشوری متناسب با شرایط روز دنیا برای دوستانتان ارسال کنید.
برای این منظور ابزارهایی در پایین جای گرفته شده است.
پی چی ایر | اخبار هوانوردی

منبع خبر


برچسب ها : , ,
دسته بندی : آموزش هوانوردی
تبلیغات