خبرهای ویژه

» هوانوردی عمومی » کریدور ریلی آلمان – ایران

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۰۹ - ۲۲:۲۶

 کد خبر: 12947
 123 بازدید
 دیدگاه‌ها برای کریدور ریلی آلمان – ایران بسته هستند

کریدور ریلی آلمان – ایران

در عرصه صنعت هواپیمایی شما را خواند نوشته ای با عنوان کریدور ریلی آلمان – ایران دعوت مینماییم. وزیر راه و شهرسازی در دیدار با وزیر اقتصاد آلمان گفت: با استناد به اینکه حجم زیادی از بار از آلمان به چین حمل می‌شود توصیه می‌کنیم کریدور ریلی آلمان ـ ایران ـ چین ایجاد شود. به […]

کریدور ریلی آلمان – ایران

در عرصه صنعت هواپیمایی شما را خواند نوشته ای با عنوان کریدور ریلی آلمان – ایران دعوت مینماییم.

وزیر راه و شهرسازی در دیدار با وزیر اقتصاد آلمان گفت: با استناد به اینکه حجم زیادی از بار از آلمان به چین حمل می‌شود توصیه می‌کنیم کریدور ریلی آلمان ـ ایران ـ چین ایجاد شود.

به نوشته خبرگزاریها، عباس آخوندی در دیدار با وزیر اقتصاد و انرژی آلمان، با بیان این که پیشرفت‌های خوبی در پیشرفت هم کاری‌های دوجانبه بین دو کشور صورت گرفته است، گفت: تلاش کردیم تا غیر از رفع مشکلات بیمه هرمس، چندین عدد از قراردادهای موجود در این عرصه را نیز به نتیجه برسانیم.

به گفته وزیر راه و شهرسازی، اولین پیمان با کمپانی لیپر به ارزش ۱۵۴ میلیون یورو بوده که هزینه‌های آن تا اینجای کار پرداخت و ابزارهای آن وارد شده است، به علاوه از طرف دیگر پیمان با کمپانی تالس جهت واردات رادار امضاء و پیمان با ایرباس و ATR نیز امضا و اجرایی شده است.

وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: مذاکرات بسیار خوبی را در دست انجام داریم که گفتگوهای بسیار گسترده با زیمنس از نمونه آن به شمار می‌رود، باید در اینجا این خبر خوب را به شما بگوییم که در بسیاری از موارد به توافق رسیده‌ و در مراحل نهایی کارها هستیم.

آخوندی با اشاره به اینکه درحال نهایی کردن امور مربوطه با کمپانی کایرو و کمپانی‌های دیگر بنادر و دریانوردی نیز هستیم، گفت: موضوعات بسیار وسیعی در عرصه‌های هوانوردی، بنادر و دریانوردی، ریل و ماشین آلات برای سرمایه‌گذاری در ایران مطرح شده است که متأسفانه حس عدم اعتماد در طرف‌های اروپایی برای هم کاری از جانب ما می باشد و من در صحبت‌هایم با دوستان فرانسوی به آن اشاره کرده‌ام.

برای شما نیز جالب است؟
پروازهای مسیر بندرلنگه به تهران گسترش می یابد - . | .

اروپا باید رفتار مستقل و متعهدانه‌ای در قبال برجام داشته باشد

عضو کابینه یازدهم پیشتر با اشاره به این نکته که دولت تازه آمریکا رفتار غیرقابل پیش‌بینی و ناپسندی را در پیش گرفته است که روابط تجاری اروپا با ایران را تحت تاثیر قرار می‌دهد، گفت: ما از اروپایی‌ها در ماه‌های قبلی مواضع بسیار مثبتی را دریافت کرده‌ایم که امور مرتبط به عرصه خانم مرکل، آقای گابریل و خانم موگرینی از نمونه آن‌ها به شمار می‌رود؛ ما پیش بینی میکنیم در چارچوب برجام طرفین بر تعهدات خود رفتار کنند و اروپا رفتار مستقل و متعهدانه‌ای در قبال برجام داشته باشد.

آخوندی با تأکید بر این نکته که اروپا باید در چارچوب برجام مشکلات را حل و فصل کرده و قراردادها را پیش ببرد گفت: ما و شما می‌دانیم برجام بیش از یک توافق تجاری است که می‌تواند عرصه‌ساز پیشرفت ایمنی در منطقه و جهان باشد.

این مقام مسئول به علاوه از طرف دیگر ضمن تأکید بر این نوشته که ما مطمئنا می‌توانیم در باب یک برنامه بسیار گسترده جهت انجام مبادلات تجاری و اقتصادی دوجانبه در عرصه ایران، منطقه آسیای میانه و منطقه خاورمیانه توافق کنیم. گفت: در عرصه ریل برنامه‌های بزرگی از نمونه پیشرفت زیرساخت، خط آهن سریع السیر، نوسازی ناوگان ریلی داریم که حاوی معنی سرمایه‌گذاری میلیاردها دلار است.

در عرصه هم کاری‌های ریلی توجه جدیبه آلمان داریم

ایشان در این باره اضافه کرد: در عرصه قطار سریع السیر، تولید خط تهران ـ قم ـ اصفهان را با چینی‌ها و مسیر قم ـ اراک را با ایتالیایی‌ها امضا کرده و از سویی دیگر برای مسائل فنی از نمونه سیگنالینگ و واگن‌ها مذاکراتی با زیمنس و تالس نیز داشته‌ایم.

برای شما نیز جالب است؟
۳۰ سال هواپیماسازی در ایران/ همه هواپیماهایی که ساخته‌ایم

این مقام مسئول در خصوص عرصه برنامه نوسازی ناوگان ریلی گفت: با استناد به اینکه ۹۰ درصد حمل و نقل در ایران از روش جاده انجام می‌شود در نظر داریم بخشی از آن را روی ریل منتقل کنیم که در این راه نیاز به سرمایه‌گذاری تازه و عظیمی خواهیم داشت.

وی ادامه داد: از سویی دیگر از کمپانی زیمنس نیز درخواست کرده‌ایم مطالعه‌ای را در عرصه حمل و نقل ریلی ایران و تهران انجام دهد چرا که توصیه زیمنس نشان می‌دهد سرمایه‌گذاری در قسمت ریلی نیاز بوده و دو خط اکسپرس در دو مسیر به طول ۲۰۰ کیلومتر برای تهران توصیه شده است.

وزیر راه و شهرسازی پیشتر برقی کردن قطار تهران ـ تبریز و تهران ـ مشهد را نمونه دیگری از مشکلات موجود در این عرصه دانست و اضافه کرد: مذاکرات خیلی خوبی با زیمنس داریم و توافقاتی با این تولیدکننده برای خرید لکوموتیو برقی و دیزل داشته‌ایم که مقرر شده این تولیدکننده در مناقصه خرید واگن‌های سریع السیر کمپانی کند.

این عضو کابینه یازدهم تصریح کرد: ما توجه جدی در عرصه هم کاری‌های ریلی با آلمان داریم چراکه پیشرفت خطوط ریلی در سطوح مختلف ایران (دولت و مجلس) مورد استقبال و خدمات رسانی قرار گرفته است.

آخوندی با اشاره به این نوشته که برنامه قطار اکسپرس تهران بطور کلی در راستای استانداردهای محیط زیست و موافقتنامه پاریس است گفت: توصیه می‌کنیم برای این برنامه اروپا و آلمان یک خط اعتباری ویژه منظور شود.

وی با بیان این نوشته که در عرصه فرودگاه‌ها و هواپیمایی نیز مذاکرات خوبی با کمپانی تالس شده است گفت: برنامه پیشرفت فرودگاه‌های کشور از نمونه پیشرفت ترمینال تازه فرودگاه امام با ظرفیت ۲۵ میلیون مسافر در سال و نیز پیشرفت ۷ فرودگاه در مراکز استانی را در دست داریم، اقداماتی که فرانسوی‌ها در پیشبرد آن فعالانه کمپانی کرده‌اند و هم‌اکنون در مراحل نهایی برای توافق هستیم.

برای شما نیز جالب است؟
رصد خورشید گرفتگی از هواپیما/اخترشناسان از سایه ماه عقب می مانند - . | .

به گفته وی مدیران فردگاه‌های مونیخ و فرانکفورت برای پیشرفت فرودگاه‌ها در ایران ابراز علاقمندی کرده و وزارت راه و شهرسازی ایران منتظر توصیه آنها است، از سویی دیگر در عرصه نوسازی ناوگان قراردادهایی با ایرباس، بوئینگ و ای تی آر داشته که همگی اجرایی شده اند.

توصیه ایجاد کریدور ریلی آلمان ـ ایران ـ چین

این مقام مسئول با اشاره به این نکته که در عرصه MRO(مدیریت، تعمیر و عملیات) در ایران شرایط خوبی برای هم کاری کمپانی های اروپایی می باشد گفت: در عرصه بندری و دریایی برای پیشرفت بندر شهید رجایی یک مناقصه بین المللی برگزار کرده‌ایم که یک کمپانی آلمانی نیز در آن کمپانی کرده است، با استناد به اینکه حجم زیادی از بار از آلمان به چین حمل می‌شود توصیه می‌کنیم کریدور ریلی آلمان ـ ایران ـ چین را ایجاد کنیم.

آخوندی با تأکید بر وجود زیرساخت‌های چنین کریدوری در منطقه گفت: حمل بار از این کریدور می‌تواند صرفه‌جویی در لحظه و هزینه حمل بار را در پی داشته باشد. برای این کار نیاز داریم تا به روش مشترک مطالعه‌ای را انجام داده و یک قطار برنامه‌ای را راه‌اندازی کنیم.

وزیر راه و شهرسازی پیشتر ضمن مطرح آمادگی برای اجرا مذاکرات ضروری در این عرصه گفت: توصیه می‌کنیم طرفین یک مدیر کریدور را در این برنامه معرفی کنند تا بررسی ها اقتصادی آن انجام شود.

آخوندی در قسمت دیگری از سخنانش ضمن معرفی توصیه ایجاد یک مرکز لجستیک برای کمپانی‌های اروپایی و آلمانی در ایران گفت: این مرکز می‌تواند با اسم یک مرکز تامین کالاهای عرصه صنعت هوانوردی، ریلی، پتروشیمی، صنعتی، و … برای خدمات دادن به مارکت ایران و کشورهای آسیای میانه باشد و بالاخره منجر به ایجاد یک هم کاری بلند مدت نیز در این عرصه شود.

برای شما نیز جالب است؟
صنعت حمل و نقل هوایی بین‌الملل در مسیر بحران قرار گرفت - . | .

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: به علاوه از طرف دیگر مذاکراتی با ایرباس برای خرید ۴۵ فروند هلی کوپتر برای برای عملیات امداد و نجات بویژه عملیات امداد و نجات دریایی را داریم که امیدواریم در این عرصه خدمات رسانی‌های شما را هم از این مذاکرات داشته باشیم.

میتوانید نوشته کریدور ریلی آلمان – ایران را برای دوستان خود ارسال کنید. برای این منظور از ابزارهای سایت استفاده نمایید.

منبع خبر


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : هوانوردی عمومی
تبلیغات