خبرهای ویژه

» اخبار هوانوردی داخلی » پل مزاحم نشست و برخاست هواپیماها درفرودگاه نوشهر برداشته شد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۱۲ - ۲۰:۱۱

 کد خبر: 13183
 93 بازدید
 دیدگاه‌ها برای پل مزاحم نشست و برخاست هواپیماها درفرودگاه نوشهر برداشته شد بسته هستند

پل مزاحم نشست و برخاست هواپیماها درفرودگاه نوشهر برداشته شد

در عرصه هوانوردی داخلی خبری در سایتهای اینترنتی پخش شده مبنی بر پل مزاحم نشست و برخاست هواپیماها درفرودگاه نوشهر برداشته شد. پیشتر به مشروح این خبر میپردازیم. پل عابر پیاده قوسی شکل واقع درضلع شرقی فرودگاه نوشهر که مزاحم نشست و برخاست هواپیماها بوده است – روز شنبه تخریب شد. این پل از سال […]

پل مزاحم نشست و برخاست هواپیماها درفرودگاه نوشهر برداشته شد

در عرصه هوانوردی داخلی خبری در سایتهای اینترنتی پخش شده مبنی بر پل مزاحم نشست و برخاست هواپیماها درفرودگاه نوشهر برداشته شد. پیشتر به مشروح این خبر میپردازیم.

پل عابر پیاده قوسی شکل واقع درضلع شرقی فرودگاه نوشهر که مزاحم نشست و برخاست هواپیماها بوده است – روز شنبه تخریب شد.

این پل از سال ۱۳۸۳ بدنبال مصوبه عضو های وقت شورای اسلامی و تامین اعتبار از جانب شهرداری نوشهر و بدون توجه به نکات فنی و ایمنی حریم  هوایی نشست و برخاست هواپیماها بر روی رودخانه کرکرودسر و با نیت دسترسی به پارک در جوار فرودگاه ساخته شده بود .

فرماندار نوشهر در آئین تخریب این پل عابر پیاده به خبرنگار ایرنا گفت : این پل در کمال تاسف در دوره های قبلی بدون آنکه توجهی به نکات فنی و رعایت حریم پروازی فرودگاه شود ساخته شده بود که مشکلات فراوانی را در مسیر نشست و برخاست هواپیماها بوجود آورده است .

علی شادمان اضافه کرد : با تخریب این پل عملا حدود ۱۵۰ متر به طول باند فرودگاه نوشهر اضافه می شود به شکلی که از این پس خلبان هواپیماها به راحتی می تواند دراین فرودگاه نشست و برخاست کنند ضمن اینکه بزودی طول باند این فرودگاه در ضلع غربی حدود ۳۰۰ متر گسترش می یابد .

وی با تاکید بر رفع مشکلات و معضلات پیشرفت فرودگاه گفت : با رفع عده ای از معضلات در راه پیشرفت این فرودگاه جای امیدواری است که این کارها عرصه ای برای بین المللی شدن فرودگاه نوشهر باشد.

به گفته وی – برای تخریب این پل از قابلیت ها ترابری سنگین شهرداری نوشهر و اداره کل بنادر و کشتیرانی استان استفاده شده است . یکی از عضو های شورای اسلامی نوشهر نیز گفت : امروز عزم و اراده جمعی به اشتراک عضو های شورای اسلامی در همراهی با نماینده محشر دولت در شهرستان به منظور پیشرفت زیرساخت های شهری بطور کلی می باشد .

برای شما نیز جالب است؟
ایرلاین‌های کوچک «کمپانی تعاونی هواپیمایی» می‌شوند

محمود رضا محسنی از فرودگاه نوشهر با اسم یک زیرساخت بسیار مهم وحیاتی در غرب مازندران اسم برد و تاکید کرد که همه باید در حفظ این ظرفیت که در حقیقت از مزیت های برجسته این شهر است – بکوشند .

وی گفت که اجازه هیچگونه تولید وسازی در در باب فرودگاه نوشهر که بنوعی مزاحمتی برای پروازها داشته باشد به اشخاص حقیقی و حقوقی داده نمی شود .
فرودگاه نوشهر یکی از ۲ فرودگاه غرب مازندران و دومین فرودگاه بزرک استان بعد از فرودگاه بین المللی ساری است .

این فرودگاه که شش دهه قدمت دارد در زمینی به مساحت حدود ۵۸ هکتار ساخته شده و از قدیمی ترین فرودگاه های مازندران است .

درحال حاضر در تمامی روزهای هفته پرواز در مسیرهای رفت و برگشت اهواز -نوشهر – شیراز – نوشهر – مشهد – نوشهر در این فرودگاه باقی ست.


امیدواریم خبر پل مزاحم نشست و برخاست هواپیماها درفرودگاه نوشهر برداشته شد مورد بهره برداری شما قرار گرفته است.
میتوانید دوستان خود را از روش ابزارهای در معرض سایت پی جی ایر با خبر کنید.

منبع


برچسب ها :
دسته بندی : اخبار هوانوردی داخلی
تبلیغات