خبرهای ویژه

» هوانوردی عمومی » پاتک به ایرلاین‌های ایرانی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۰۸ - ۱۵:۲۸

 کد خبر: 13504
 56 بازدید
 دیدگاه‌ها برای پاتک به ایرلاین‌های ایرانی بسته هستند

پاتک به ایرلاین‌های ایرانی

در عرصه صنعت هواپیمایی شما را خواند نوشته ای با عنوان پاتک به ایرلاین‌های ایرانی دعوت مینماییم. ارزان‌تر فروشی بلیت پروازهای العراقیه باعث می شود تا ایرلاین های ایرانی نیز تلاش کنند در رقابت، بلیت پروازهای اربعین را ارزان تر از نرخ مصوب معرفی کنند به نوشته خبرگزاریها، ایرلاین عراقی با اسم خطوط الجویه العراقیه […]

پاتک به ایرلاین‌های ایرانی

در عرصه صنعت هواپیمایی شما را خواند نوشته ای با عنوان پاتک به ایرلاین‌های ایرانی دعوت مینماییم.

ارزان‌تر فروشی بلیت پروازهای العراقیه باعث می شود تا ایرلاین های ایرانی نیز تلاش کنند در رقابت، بلیت پروازهای اربعین را ارزان تر از نرخ مصوب معرفی کنند

به نوشته خبرگزاریها، ایرلاین عراقی با اسم خطوط الجویه العراقیه که در ایران با اسم کمپانی هواپیمایی العراقیه مشهور همزمان با روند فروش بلیت پروازهای اربعین از جانب ایرلاین های داخلی اقدام به بلیت فروشی در دفاتر خود در تهران و مشهد کرده است.

این ایرلاین عراقی بلیت سفرهای هوایی بغداد و نجف را با مبلغی کمتر از نرخ مصوب ایرلاین های ایرانی به فروش می رساند هم اینک تهران بغداد تهران و تهران نجف تهران با هواپیمایی العراقیه یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان و مشهد بغداد مشهد و مشهد نجف مشهد نیز به هزینه یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معرفی می شود. بدین جهت کلیه بلیت های پروازهای اربعین کمپانی هواپیمایی دولتی عراق در تهران و مشهد به فروش رفته است.

فرودگاه نجف از یک سو از کمپانی های هواپیمایی ایرانی هزینه بالاتری بابت سوخت دریافت می کند و وانگهی با تبعیض در اخذ هزینه های خدمات فرودگاهی از ایرلاین عراقی درمقایسه با کمپانی های ایرانی، محیط رقابت را به نفع ایرلاین عراقی تدارک چیده است

در چنین شرایطی ست که که مدیران کمپانی های هواپیمایی ایرانی در انتهای شهریور طی نشست ای با مدیران سازمان هواپیمایی کشوری نرخ پیشنهادی خود را به تصویب نهایی رساندند که برای تهران نجف تهران و تهران بغداد تهران یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و برای مشهد نجف مشهد و مشهد بغداد مشهد یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شد با اینحال به محض شروع روند فروش بلیت پروازهای اربعین از جانب کمپانی های هواپیمایی ایرانی، فرودگاه نجف در اقدامی باورنکردنی هزینه سوخت را به طرز قابل ملاحظه ای گسترش داد به شکلی که تا قبل از نرخ گذاری پروازهای اربعین، سوخت هواپیما در این فرودگاه به کمپانی های هواپیمایی لیتری ۸۶ سنت و بعد از تصویب نرخ نهایی سفرهای هوایی عتبات عالیات در روزهای اربعین حسینی (ع) به یک دلار و نیم گسترش یافت.

برای شما نیز جالب است؟
با تکنولوژی حقیقت اضافه در فرودگاهها گم نمی شوید - . | .

وانگهی ایرلاین العراقیه که از پرداخت مبالغ هندلینگ و خدمات فرودگاهی در نجف و بغداد معاف بوده و سوخت را هم با هزینه حداقلی از فرودگاه های عراق دریافت می کند، بلیت پروازهای اربعین را ارزان تر از هواپیمایی های ایرانی معرفی می کند ضمن اینکه نرخ هندلینگ ایرلاین عراقی در فرودگاه های امام خمینی (ع) و شهید هاشمی نژاد مشهد نیز حدودا با نرخ خدمات فرودگاهی که ایرلاین های ایرانی در این دو فرودگاه پرداخت می کنند، برابر است. از این جهت فرودگاه نجف از یک سو از کمپانی های هواپیمایی ایرانی هزینه بالاتری بابت سوخت دریافت می کند و وانگهی با تبعیض در اخذ هزینه های خدمات فرودگاهی از ایرلاین عراقی درمقایسه با کمپانی های ایرانی، محیط رقابت را به نفع ایرلاین عراقی تدارک چیده است.

دبیر انجمن ایرلاین ها: اقدام العراقیه قانونی است/گرم شدن مارکت رقابت

مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن صنفی کمپانی های هواپیمایی ایران در گفت وگو با خبرگزاریهای اقتصادی پیرامون قانونی بودن فعالیت ایرلاین عراقی در عرصه فروش بلیت پروازهای اربعین با نرخی کمتر از نرخ مصوب گفت: این مبلغی که در نشست کمپانی های هواپیمایی تعیین شد، با اسم مبلغ حداکثری بود به این معنا که کمپانی های هواپیمایی اگر بخواهند می توانند با نرخ های کمتر از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای پروازهای از مبدأ تهران و یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای پروازهای رفت و برگشت به عتبات از مشهد مقدس بلیت بفروشند.

ارزان‌تر فروشی بلیت پروازهای العراقیه باعث می شود تا ایرلاین های ایرانی نیز تلاش کنند در این آزمون، بلیت پروازهای اربعین را ارزان تر از نرخ مصوب به زائران معرفی کنند

برای شما نیز جالب است؟
قطری ها از خرید سهام کمپانی «امریکن ایرلاینز» منصرف شدند - . | .

وی با اشاره به تفاهم نامه ای که میان سازمان های هواپیمایی کشوری ایران و عراق به امضا رسیده اظهار داشت: با استناد به این تفاهم نامه هر دو کشور می توانند متناسب با پروازهای یکدیگر مسافران را میان دو کشور منتقل کنند با اینحال مدت هاست که پروازهای طرف عراقی به ایران کاهش چشمگیری داشته و درمقایسه با پروازهای ایران به بغداد و نجف بسیار کمتر است. به طوری که هم اینک ۲ ایرلاین العراقیه و الناصریه هفته ای ۲۵ پرواز به ایران دارند با این وجود در طرف دیگر پروازهایی که از ایران زائران را به عتبات می برند به هفته ای ۶۰ پرواز می رسد.

به گفته اسعدی سامانی ارزان تر فروشی بلیت پروازهای العراقیه باعث می شود تا ایرلاین های ایرانی نیز تلاش کنند در این آزمون، بلیت پروازهای اربعین را ارزان تر از نرخ مصوب به زائران معرفی کنند.

سرپرست فرودگاه امام: ۳۶۰ پرواز ایرانی و عراقی در ۲۰ روز

کوروش فتاحی سرپرست فرودگاه امام خمینی (ره) نیز در گفت وگو با خبرگزاریهای اقتصادی پیرامون آمادگی این فرودگاه برای پذیرایی از مسافران و زائران اربعین تصریح کرد: در کل برنامه ریزی شده تا ۳۶۰ پرواز برای پروازهای نجف و بغداد شامل ۱۰ کمپانی هواپیمایی داخلی و به علاوه از طرف دیگر ایرلاین العراقیه برای حدودا ۲۰ روز عملیاتی شود. این محدوده زمانی از ۸ تا ۱۸ آبان با اسم روزهای انجام پروازهای رفت و ۱۹ آبان به مدت یک هفته برای پروازهای برگشت مقرر کرده شده است.

وی با تأکید بر اینکه توزیع پروازها به شکلی است که همه چیز تحت کنترل است، گفت: در این مدت روند اداری چک گذرنامه و روادید مسافران از سالن اصلی انجام می شود و قرار نیست زائران اربعین مانند پروازهای بازگشت حجاج از کریدور جداگانه ای از ترمینال خارج شوند چون در پروازهای اربعین مسافران با حداقل لوازم و ابزارهای همراه، سفر می کنند همزمان با اینکه در پروازهای حج، مسافران با چند چمدان بزرگ می رفتند و با تعداد بیشتری بار و چمدان بازمی گشتند که با این وجود معطلی های سنگینی برای اعمال اداری و به علاوه از طرف دیگر فشار فراوانی بر روی ترمینال اصلی فرودگاه بوجود می آمد ضمن اینکه در پروازهای حج، حجاج تعداد فراوانی استقبال کننده داشتند که بعضا با قربانی کردن و مسائلی از این دست همراه بود؛ بدین جهت کریدور جداگانه از سالن اصلی ترمینال برای خروج آنها مقرر کرده بودیم با اینحال در پروازهای اربعین چنین مواردی وجود نخواهد داشت. به گفته سرپرست فرودگاه امام خمینی (ره) از ۱۱ آبان ماه موکب بزرگی در این فرودگاه اجرا می شود که در نوع خود بی سابقه بوده و در آن غیر از پذیرایی از کلیه مسافران، برنامه های فرهنگی و هنری متناسب با روزهای عزاداری اربعین حسینی (ع) اجرا خواهد شد.

برای شما نیز جالب است؟
اولین هواپیمای جهان با بال‌های تاشو

میتوانید نوشته پاتک به ایرلاین‌های ایرانی را برای دوستان خود ارسال کنید. برای این منظور از ابزارهای سایت استفاده نمایید.

منبع خبر


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : هوانوردی عمومی
تبلیغات