خبرهای ویژه

» هوانوردی عمومی » ورود ۸ هواپیمای تازه تا انتهای سال آتی میلادی – . | .

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۳۰ - ۲۱:۴۴

 کد خبر: 13573
 32 بازدید
 دیدگاه‌ها برای ورود ۸ هواپیمای تازه تا انتهای سال آتی میلادی – . | . بسته هستند

ورود ۸ هواپیمای تازه تا انتهای سال آتی میلادی – . | .

در عرصه صنعت هواپیمایی شما را به خواندن نوشته ای با عنوان ورود ۸ هواپیمای تازه تا انتهای سال آتی میلادی – . | . دعوت مینماییم. به نوشته خبرگزاریهای اقتصادی، علی عابدزاده در نشست خبری با مسئله مکان حمل و نقل هوایی در حاشیه دومین کنفرانس بین المللی حمل و نقل و صنایع وابسته […]

ورود ۸ هواپیمای تازه تا انتهای سال آتی میلادی – . | .

در عرصه صنعت هواپیمایی شما را به خواندن نوشته ای با عنوان ورود ۸ هواپیمای تازه تا انتهای سال آتی میلادی – . | . دعوت مینماییم.

به نوشته خبرگزاریهای اقتصادی، علی عابدزاده در نشست خبری با مسئله مکان حمل و نقل هوایی در حاشیه دومین کنفرانس بین المللی حمل و نقل و صنایع وابسته در خصوص مشکلات این صنعت گفت: نمی توان گفت همه مشکلات صنعت هوایی بر اثر تحریم ها بوده است، اقتصاد حمل و نقل هوایی ما با دنیا مغایرت داشت که بر اثر آزادسازی نرخ بلیت پروازها، این مغایرت ها را استاندارد کردیم ضمن اینکه تجربه ما در عرصه آزادسازی نرخ ها کم بوده و از جهت دیگر سخت تحریم ها را تا حدودی بازهم داریم.

وی با بیان اینکه در انتهای سال قبلی ۱۹ درصد گسترش مسافر هوایی داشتیم، ادامه داد: بخش خصوصی برنامه ریزی شده است نوع هواپیماهایی که وارد می کند با استناد به فرودگاه های مختلف باشد تا همه فرودگاه های شهرهای مختلف قادر باشند از حمل و نقل هوایی بهره ببرند.

معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: شرایط کمپانی های هواپیمایی هم اینک با قبل از آزادسازی نرخ ها غیرقابل مقایسه است و ایرلاین ها دیگر هیچ ناراحتی از ساختارهای دولتی سابق ندارند. ضمن اینکه سرمایه گذاران حقیقی در حال ورود به صنعت هوانوردی هستند.

مدیرعامل سازمان هواپیمایی در جواب به پرسشی در خصوص گسترش تعداد پروازهای عبوری بعد از بحران اوکراین و قطر گفت: در این سه سال قبلی که پروازهای عبوری از آسمان ایران دو برابر شده سود کمپانی فرودگاه ها در این محل نیز به نسبت دو برابر گسترش یافته است.

برای شما نیز جالب است؟
باطل محدودیت حمل لپ‌تاپ برای ۱۰ کمپانی هواپیمایی - . | .

عابدزاده پیرامون جذب فاینانسور برای خرید هواپیما از جانب ایران ایر اظهار داشت: کمپانی هواپیمایی جمهوری اسلامی از دو طریق در حال جذب منابع مالی و فاینانس برای خرید هواپیماهای نو است، یکی از روش تامین مالی در بازارهای مالی بین المللی و دیگری از روش فاینانس از جانب تولیدکنندگان. مذاکرات با فاینانسورها به دلیل لحظه بر بودن هنوز قابل اجرا نیست با اینحال از قبل نیز با خود هواپیماسازان از نمونه ای تی آر، بوئینگ و ایرباس توافق کرده بودیم تا چندین عدد از هواپیماها را فاینانس کنند. در حال پیگیری هستیم که خود این تولیدکننده ها عملیات فاینانس را به انجام برسانند.

وی ادامه داد: دنا یک کمپانی هواپیمایی تازه است که مجوز گرفته و تکمیل فعالیت است. بخش خصوصی در چند سال واپسین خوب تلاش نموده و ظرفیت تغییر در این بخش نسبتا بالاتر از بخش دولتی است.

عابدزاده در باب مصوبه واپسین نشست آمریکا و احتمال باطل پیمان خرید هواپیما از بوئینگ گفت: از لحظه سر کار آمدن ترامپ مسئله باطل پیمان خرید هواپیما مطرح بوده است با این وجود تا الان هیچ چیز تازه ای به ما ابلاغ نشده و هفته قبلی تازه ترین مذاکره ما با بوئینگ انجام شد. این تولیدکننده هواپیماساز آمریکایی پذیرفته چندین عدد از هواپیماها را فاینانس کند. با اینحال من از تعداد دقیق آن خبر ندارم.

 به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی تا اینجای کار ۱۰ ایرلاین موافقت اصولی فعالیت گرفته اند که تا یکی، دو ماه آتی دو کمپانی هواپیمایی تازه اکتیو می شوند.

وی پیرامون اجرای مصوبه کفایت سرمایه از جانب ایرلاین ها گفت: بعد از ابلاغ این دستورالعمل تازه چندین عدد از کمپانی های هواپیمایی کفایت سرمایه خود را به مبلغ مطرح شده رسانده اند. چند کمپانی دیگر فرصت خواسته اند تا به این رقم کفایت سرمایه خود را گسترش دهند که ما نیز به آنها فرصت داده ایم.

برای شما نیز جالب است؟
پیشرفت صنعت هوایی خراسان جنوبی نیازمند خدمات رسانی بخش خصوصی است - . | .

عابدزاده تصریح کرد: تا انتهای سال آتی میلادی ۸ تا ۹ فروند هواپیمای تازه وارد می شود.

وی پیرامون تاسیس کمپانی هواپیمایی تازه ای در داخل کمپانی هما اظهار داشت: هیچ کمپانی داخل هما ایجاد نشده، کمپانی هواپیمایی دنا نیز هیچ ارتباطی به کمپانی معراج ندارد با اینحال این رایج است که عده ای کمپانی های تازه تاسیس از قابلیت ها کمپانی های موجود استفاده می کنند.

عابدزاده در خصوص تاخیرهای پروازی نیز گفت: سازمان هواپیمایی به روش شفاف میزان تاخیرها را معرفی میکند با این وجود باید بدانید که تاخیر جزو ذات حمل و نقل هوایی است و در همه دنیا می باشد  و هیچ وقت به صفر نمی رسد، آمریکا در سال قبلی ۲۰ درصد پروازهایش تاخیر داشته است. در چنین شرایطی ست که که متوسط عمر ناوگان کشورهایی که کمتر از ۲۰ درصد تاخیر پروازی دارند بین ۵ تا ۶ سال است با اینحال عمر ناوگان ما بسیار بیشتر از این رقم است. ضمن اینکه در کل محاسبه تاخیر پروازهای ایرلاین های ایرانی کمتر از ۴۰ درصد بوده به علاوه از طرف دیگر کمپانی های هواپیمایی هیچ مشکلی با وزارت نفت در خصوص بدهی سوخت ندارند و بدهی های قبلی را چندین عدد از ایرلاین ها تسویه کرده و تعدادی قسط بندی کرده اند که در حال پرداخت آن هستند.

پیشتر این نشست کوروش فتاحی مدیر فرودگاه امام گفت: در آذرماه ۹۶  دقیقا دو سال از عمر تاسیس کمپانی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) می گذرد که در این مدت افزایش پروازی این فرودگاه به ۱۱.۵ درصد رسیده بود در چنین شرایطی ست که که متوسط جهانی افزایش ترافیک فرودگاهی ۸.۵ درصد است و دبیر کل اتحادیه ای سی آی (اتحادیه جهانی فرودگاه ها) بابت افزایش ترافیک فرودگاه امام تبریک گفته است. این فرودگاه از لحاظ افزایش ترافیک موفق شد مقام سوم خاورمیانه و مقام نهم منطقه خاورمیانه- آسیاپاسفیک را بدست آورد.

برای شما نیز جالب است؟
سه ایرلاین بزرگ آمریکایی جریمه شدند/قصور در معرفی خدمت به مسافران

فتاحی با بیان اینکه ظرفیت ترمینال شماره یک فرودگاه امام خمینی ۴ میلیون نفر است با اینحال ما هم اینک با ظرفیت ۱۰ میلیون نفری به معرفی خدمت می پردازیم گفت: این مسئله باعث شده تا از کیفیت خدمات رسانی کاسته شود و برای ارتقای آن باید به هر میزان زودتر ترمینال سلام را تکمیل کنیم.

وی پیشرفت فیزیکی ترمینال سلام را ۶۰ درصد مطرح و اظهار کرد: امیدواریم برای استفاده پروازهای حجاج در سال آتی بتوانیم این ترمینال را افتتاح کنیم. ظرفیت این فرودگاه ۴ تا ۵ میلیون بوده و بعد از آن به افزایش کیفیت خدمات در این فرودگاه می پردازیم.

فتاحی با بیان اینکه کانسپت ترمینال ایران شهر نیز نهایی شده تصریح کرد: برای تهیه برنامه جامع فرودگاه امام و برنامه جامع شهر فرودگاهی امام خمینی از کمپانی ناکو هلندی و در عرصه لجستیک این فرودگاه نیز از کمپانی سوئیسی ADI استفاده کرده ایم هم اینک برنامه جامع فرودگاه نهایی شده و برنامه جامع شهر فرودگاهی نیز تا یکی، دو ماه آتی تکمیل خواهد شد.

میتوانید نوشته ورود ۸ هواپیمای تازه تا انتهای سال آتی میلادی – . | . را برای دوستان خود ارسال کنید. برای این منظور از ابزارهای سایت استفاده نمایید.

منبع خبر


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : هوانوردی عمومی
تبلیغات