خبرهای ویژه

» اخبار هوانوردی داخلی » ورود ۲ فروند هواپیمای تازه ATR به ناوگان هواپیمایی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۰۷ - ۴:۳۶

 کد خبر: 13374
 32 بازدید
 دیدگاه‌ها برای ورود ۲ فروند هواپیمای تازه ATR به ناوگان هواپیمایی بسته هستند

ورود ۲ فروند هواپیمای تازه ATR به ناوگان هواپیمایی

در عرصه هوانوردی داخلی خبری در سایتهای اینترنتی پخش شده مبنی بر ورود ۲ فروند هواپیمای تازه ATR به ناوگان هواپیمایی. پیشتر به مشروح این خبر میپردازیم. با رفتار درآمدن برجام و باطل تحریم های ظالمانه و با امضای پیمان خرید ۲۰۰ فروند هواپیما به وسیله ایران ایر با کمپانی های ایرباس ، بوئینگ و […]

در عرصه هوانوردی داخلی خبری در سایتهای اینترنتی پخش شده مبنی بر ورود ۲ فروند هواپیمای تازه ATR به ناوگان هواپیمایی. پیشتر به مشروح این خبر میپردازیم.

با رفتار درآمدن برجام و باطل تحریم های ظالمانه و با امضای پیمان خرید ۲۰۰ فروند هواپیما به وسیله ایران ایر با کمپانی های ایرباس ، بوئینگ و ATR، تا اینجای کار ۳ فروند هواپیمای ایرباس و ۴ فروند هواپیمای ATR72 سری ۶۰۰ وارد کشور شده و با ورود این دو فروند هواپیما، هشتمین و نهمین هواپیمای برجامی وارد کشور می‌شود.

در پی توافق برجام و باطل تحریم ها پیمان خرید ۲۰ فروند هواپیمای ATR72 سری ۶۰۰ بین هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ‘ هما ‘ و کمپانی ایتالیایی – فرانسوی ATR به امضا رسید.

اولین هواپیمای ATR72-600 در سال ۲۰۱۰ تحویل خریدار شد و این هواپیما منطبق با تازه ترین تکنولوژی و بروزترین سیستم های رفاهی و ایمنی در صنعت هواپیمایی جهان هم اینک در حال پرواز است.

نمونه سفارشی ایران ایر توانایی دارد ۷۰ نفر را تا مسافت ۱۵۲۸ کیلومتر جا به جا کند و به خاطر بهره برداری از موتورهای ملخی بسیار کم مصرف، ایمن و پیشرفته هزینه های عملیاتی آن شدیدا پایین و اقتصادی است.

این هواپیما توانایی دارد در تمام شرایط جوی پرواز کند و به دلیل تجهیز بودن کابین خلبان به نمایشگر های بسیار پیشرفته امکان فرود در سخت ترین شرایط جوی را نیز دارد.

کابین خلبان این هواپیما از نوع شیشه‌ای (Glass Cockpit) است و از لحاظ فنی و قابلیت ها نمایشگرها، سیستم های الکتریکی و دیگر مسایل فنی مشابهت هایی با هواپیمای پیشرفته ایرباس A350 دارد که برنامه ریزی شده است ۱۶ فروند از اینایرباسها به وسیله ایران ایر تهیه شود.

برای شما نیز جالب است؟  امضای پیمان ایران با اتحادیه بالگردی روسیه/ شروع صادرات تولیدات هوایی ایران از ماکس۲۰۱۷

موتور های ملخی که در این هواپیما استفاده شده اند به وسیله کمپانی پرآوازه کانادایی پرت اند ویتنی ساخته شدند و از نوع PW127M هستند که می تواند قدرتی برابر با ۲۷۵۰ اسب بخار نیرو برای پروازهای ایمن این هواپیما تولید کند.

امیدواریم خبر ورود ۲ فروند هواپیمای تازه ATR به ناوگان هواپیمایی مورد بهره برداری شما قرار گرفته است.
میتوانید دوستان خود را از روش ابزارهای در معرض سایت پی جی ایر با خبر کنید.

منبع


برچسب ها :
دسته بندی : اخبار هوانوردی داخلی
تبلیغات