خبرهای ویژه

» هوانوردی عمومی » هواپیماهای ژاپنی جانشین هواپیماهای امریکایی – . | .

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۰۲ - ۲۲:۱۶

 کد خبر: 12445
 117 بازدید
 دیدگاه‌ها برای هواپیماهای ژاپنی جانشین هواپیماهای امریکایی – . | . بسته هستند

هواپیماهای ژاپنی جانشین هواپیماهای امریکایی – . | .

در عرصه صنعت هواپیمایی شما را به خواندن نوشته ای با عنوان هواپیماهای ژاپنی جانشین هواپیماهای امریکایی – . | . دعوت مینماییم. به نوشته .، این هواپیمای ۹۲ مسافری وعده داده است که پرواز منطقه ای در امریکا را تغییر می دهد. این مارکت مدت طولانی تحت سلطه کمپانی های Bombardier کانادایی و Embraer […]

هواپیماهای ژاپنی جانشین هواپیماهای امریکایی – . | .

در عرصه صنعت هواپیمایی شما را به خواندن نوشته ای با عنوان هواپیماهای ژاپنی جانشین هواپیماهای امریکایی – . | . دعوت مینماییم.

به نوشته .، این هواپیمای ۹۲ مسافری وعده داده است که پرواز منطقه ای در امریکا را تغییر می دهد. این مارکت مدت طولانی تحت سلطه کمپانی های Bombardier کانادایی و Embraer برزیلی بوده است و اکنون MRJ  می خواهد آن را بهم می ریزد.  

با اینحال MRJ هنوز یک انقلاب تا تکامل فاصله دارد: دو موتور، دوبال و یک کابین کوچک. با اینحال ایشان یک خصوصیت بی عیب دارد –یک دماغه بطور کلی آیرودینامیک که شبیه به برخی قطارهای سریع السیر مشهور ژاپنی است.

این هواپیماها تا حدود ۲۰ درصد صرفه جویی در هزینه شما می کنند، آن هم به دلیل مصرف سوخت کمتر. این هم مدیون دیزاین تازه آیرودینامیک و یک جفت موتور پیشرفته است.

این خصوصیت ها می تواند به باز شدن مسیرهای تازه کوتاه کمک کند، مسیرهایی که امروز برای هواپیماهای نسل قدیمی سودآور نیست. موتور های پرت و ویتنی (Pratt & Whitney) تازه MRJ سرو صدا و آلودگی کمتری دارد و اجازه می دهد که این موارد در خود فرودگاه ها محدود شود.

*پروازهای آزمایشی در امریکا

این جت ژاپنی تا سال ۲۰۲۰ مسافران منظمی را حمل نمی کند. با اینحال چند سال بعد ناوگان MRJ در امریکا پرواز خواهند داشت.

در آسمان ژاپن محیط ضروری برای تست هواپیماهای تازه نیست. از این جهت میتسوبیشی فضاهایی را در ایالت واشنگتن شرقی برای قراردادن ناوگان حال حاضر خود تنظیم کرده است.

نیمی از قطعات جت، به وسیله تولیدکنندگان ایالات متحده ساخته شده است.بدان معنی که این هواپیماها از مشاغل مهندسی و تولیدی در هر دو کشور خدمات رسانی می کند.

برای شما نیز جالب است؟
بهره برداری از هواپیماهای فضایی روباتیک از سال ۲۰۲۵ - . | .

کمپانی All Nippon Airways ژاپن اولین پرواز MRJ را انجام خواهد داد. با اینحال حدود ۸۰ درصد از هواپیماها و بیش از ۴۰۰ سفارش و پیمان از خطوط هوایی منطقه ای امریکا آمده است.

*میتسوبیشی به لیگ‌های بزرک می‌پیوندد

برای چندین دهه است که کمپانی صنایع سنگین میتسوبیشی برای تولیدکنندگان هواپیما مانند بوئینگ، قطعات پیچیده می سازد.

با اینحال از سال ۲۰۰۰، آنها تصمیم دریافت کردند که فراتر بروند. میتسوبیشی برای اینکه ثابت کند می تواند یک هواپیمای کامل را دیزاین کند و بسازد، تمام قطعات مختلف یک دیزاین را با هم پیچید، یعنی مهارت چند ملت پیشرفت یافته را به کار برد.

الکس بلامی، مدیر ۳۷ ساله برنامه ریزی MRJ بیان میکند: ما در حال تنظیم یک صنعت تازه در ژاپن هستیم.

MRJ در اصل مقرر شده بود پروازهای خود را از سال ۲۰۱۳ شروع کند، با اینحال تا سال ۲۰۱۵ هواپیمایی پرواز نکرد، تا اینکه سال ۲۰۱۶، میتسوبیشی بی تجربگی خود را کشف کرد که با این وجود دلیل دردسر شدیدی هم شد. این گزینه نیاز به تفاوت در ابزارهای الکترونیکی داشت. بالاخره میتسوبیشی مجبور شد سیم کشی جت را از نو دیزاین کند. اکنون هم دوسال لحظه نیاز است تا همه چیز مرتب شود و اولین مسافر در سال ۲۰۲۰ پرواز کند.

میتسوبیشی اعتقاد دارد که اکنون در مسیر حرکت قرار گرفته است، با اینحال هنوز تست های بزرگی می باشد که باید انجام شود. به توجه به تمام این مسایل رقبایش دیگر آرام نیستند. پائولو کسار دو سوزا اسیلوا، مدیرعامل Embraer بیان میکند: این یک رقیب تازه است و ما آنها را بسیار جدی می گیریم.

برای شما نیز جالب است؟
گلایدر بدون موتور ایرباس در ارتفاع ۹۹۰۰ متری پرواز کرد - . | .

میتوانید نوشته هواپیماهای ژاپنی جانشین هواپیماهای امریکایی – . | . را برای دوستان خود ارسال کنید. برای این منظور از ابزارهای سایت استفاده نمایید.

منبع خبر


برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : هوانوردی عمومی
تبلیغات