خبرهای ویژه

» هوانوردی عمومی » نکات نرخ ویژه بلیت هواپیمادراربعین

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۲۶ - ۱۵:۰۶

 کد خبر: 13466
 69 بازدید
 دیدگاه‌ها برای نکات نرخ ویژه بلیت هواپیمادراربعین بسته هستند

نکات نرخ ویژه بلیت هواپیمادراربعین

در عرصه صنعت هواپیمایی شما را خواند نوشته ای با عنوان نکات نرخ ویژه بلیت هواپیمادراربعین دعوت مینماییم. نکات نرخ بلیت هواپیما در اربعین با مصوبه این سازمان را مطرح کرد و گفت: نرخ بلیت در روزهای اربعین حداکثر ١.۵میلیون تومان خواهد بود. به نوشته بولنت نیوز، وحید منایی از تعیین سقف نرخ بلیت پرواز […]

نکات نرخ ویژه بلیت هواپیمادراربعین

در عرصه صنعت هواپیمایی شما را خواند نوشته ای با عنوان نکات نرخ ویژه بلیت هواپیمادراربعین دعوت مینماییم.

نکات نرخ بلیت هواپیما در اربعین با مصوبه این سازمان را مطرح کرد و گفت: نرخ بلیت در روزهای اربعین حداکثر ١.۵میلیون تومان خواهد بود.

به نوشته بولنت نیوز، وحید منایی از تعیین سقف نرخ بلیت پرواز عتبات عالیات در اربعین امسال اطلاع داد و گفت: به منظور افزایش شرایط سفر، گسترش رضایتمندی مسافران و جلوگیری از سوء استفاده مردم متخلف، نرخ بلیت پروازهای عتبات عالیات ویژه روزهای اربعین و نیز برنامه نظارت بر نحوه عملکرد شرکتها در روزهای اربعین سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین علیه السلام واضح و تصمیمات اتخاذ شده به سازمانهای صنعت، معدن و تجارت استانهای تمامی کشور مطرح گردید.

وی با اشاره به نشست هماهنگی ابزار‌های نظارتی در باب تعیین نرخ حداکثری بلیت پروازهای عتبات عالیات اظهار داشت : به باعث این ایده؛ نرخهای مطرح شده برای پروازهای ذکر شده در بازه زمانی ۱۳ آبان‌ تا ۲۲ آبان‌ماه بوده و بلیت و از روش دفاتر تمامی شرکتهای هواپیمایی و یا نمایندگان فروش رسمی شرکتها  معرفی می گردد.

منایی ادامه داد : مطابق توافق صورت‌گرفته، حداکثر نرخ مسیر تهران – نجف (بغداد) – تهران و مسیر شهرهای دیگر به جز مشهد به روش (رفت و برگشت) برابر با یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه نرخ مسیر مشهد – نجف (بغداد) – مشهد به روش (رفت و برگشت) حداکثر برابر با یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده است، تصریح کرد : نرخهای فوق حداکثری و شامل تمامی بلیت ها اعم‌از برنامه ای (سیستمی) و چارتری (دربستی) می‌باشد.

برای شما نیز جالب است؟
ناسا جت مافوق صوت بی صدا می سازد - . | .

منایی با مطرح اینکه نرخ پرواز در مسیرهای یک طرفه برابر با ۵۰ درصد نرخ مسیرهای دوطرفه و نرخ کودک (CHD) برابر با ۷۵ درصد بزرگسال است،   تاکید کرد : درج هزینه بلیت الزامی است و نرخ ابلاغی شامل کلیه عوارض و کارمزدهای متعلقه می باشد.

وی اضافه کرد: سازمان هواپیمایی کشوری با هم کاری انجمن صنفی شرکتهای هواپیمایی اقدام به اجرا سامانه تایید صحت بلیت جهت جلوگیری از صدور بلیت های تقلبی نموده که از روش پرتال انجمن به آدرس WWW.aira.ir در معرض می باشد.

معاون کالاهای سرمایه ای و خدمات سازمان خدمات رسانی پیشتر تصریح کرد: به علاوه از طرف دیگر شرکتهای هواپیمایی ملزم هستند برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده ممکن، ضمن تعیین نماینده مقیم در فرودگاههای کشور اسامی آنان را نیز به سازمان هواپیمایی کشوری مطرح نمایند.

منایی گفت: این نرخ‌ها حداکثری است و اگر کمپانی‌هایی درمقایسه با فروش بلیت ارزانتر به زائرین مبادرت نمایند باعث تقدیر و تشکر است به علاوه از طرف دیگرً از متقاضیان خرید بلیت هواپیما خواست از تهیه بلیت هواپیما از مراکز و سایت های غیر مجاز خودداری کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخذ وجوه غیرقانونی به وسیله عده ای از شرکتها و آژانسهای هواپیمایی با سامانه ارتباطی ۱۲۴ در تمامی کشور رابطه بگیرند تا درمقایسه با برخورد با متخلفان اقدام قانونی بعمل آید.

قبل از این سازمان هواپیمایی کشوری نیز در باره نرخ بلیت پروازهای روزهای اربعین مطرح کرده بود: این نرخ با هیچ مدلی افزایشی رو به رو نبوده و کمپانی های هواپیمایی و دفاتر معرفی شده ملزم هستند  بلیت در مسیرهای تهران- نجف- تهران، تهران- بغداد- تهران یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و مشهد- نجف- مشهد، مشهد- بغداد- مشهد یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و بلیت یکسره از مبدا تهران ۶۰۰ هزار تومان و یکسره مشهد به دو مقصد نجف و بغداد ۷۵۰ هزار تومان به فروش برسانند.

برای شما نیز جالب است؟
دوره‌های مربیگری تولید و پرواز هواپیمای نمونه برگزار می‌شود - . | .

میتوانید نوشته نکات نرخ ویژه بلیت هواپیمادراربعین را برای دوستان خود ارسال کنید. برای این منظور از ابزارهای سایت استفاده نمایید.

منبع خبر


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : هوانوردی عمومی
تبلیغات