خبرهای ویژه

» هوانوردی عمومی » ناسا شاتل چندبار مصرف تولید – . | .

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۰۴ - ۱۹:۴۰

 کد خبر: 13121
 98 بازدید
 دیدگاه‌ها برای ناسا شاتل چندبار مصرف تولید – . | . بسته هستند

ناسا شاتل چندبار مصرف تولید – . | .

در عرصه صنعت هواپیمایی شما را به خواندن نوشته ای با عنوان ناسا شاتل چندبار مصرف تولید – . | . دعوت مینماییم. به نوشته . با استناد به گفته ویرد، ناسا اخیرا از یک مینی شاتل فضایی معرفی کرده که کمپانی «سیرانوادا کورپوریشن» (SNC) آن را ساخته است. این شاتل(هواپیمای فضایی) در مراحل نهایی تست […]

ناسا شاتل چندبار مصرف تولید – . | .

در عرصه صنعت هواپیمایی شما را به خواندن نوشته ای با عنوان ناسا شاتل چندبار مصرف تولید – . | . دعوت مینماییم.

به نوشته . با استناد به گفته ویرد، ناسا اخیرا از یک مینی شاتل فضایی معرفی کرده که کمپانی «سیرانوادا کورپوریشن» (SNC) آن را ساخته است. این شاتل(هواپیمای فضایی) در مراحل نهایی تست است و خیلی زود برای حمل بار به ایستگاه فضایی بین المللی استفاده می شود.

این سازمان در اعلامیه ای مطرح کرد: نسل آتی فضاپیماهای قابل استفاده فضایی معرفی خواهد شد.

این هواپیما در مرکز لانگلی سازمان ناسا تحت تست های متعددی قرار گرفت. به گفته ناسا این هواپیما طوری ساخته شده تا بتواند به طرز مداوم پرواز کند، در باند فرودگاه بنشیند و هزینه عملیاتی کردن آن اقتصادی باشد.

 به هرحال این هواپیما Dream Catcher اسم گرفته  و می تواند بار را به ایستگاه فضایی بین المللی ببرد.

 در ژانویه ۲۰۱۶ میلادی کمپانی SNC یکی از سه موسسه ای بود که پیمان برای ارسال محموله به ایستگاه فضایی بین المللی را از ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۴ میلادی امضا کرد.

با استناد به قانون های ناسا برای برنامه های تجاری این تولیدکننده می تواند از تونل های باد ناسا برای مطالعه و تست روی Dream Catcher بهره ببرد.

 بدین جهت Dream Catcher در تونل های باد مرکز لانگلی مورد بهره برداری قرار گرفت.

این هواپیما حدودا یک چهارم اندازه شاتل های حال حاضر ناسا است و می تواند ۷ فضانورد را در خود به فضا ببرد.

در چنین موقعیتی تا اینجای کار تنها یک ساختار برای فضاپیما معرفی شده با اینحال دو سیستم مختلف برای حالت های بی سرنشین و با سرنشین آن دیزاین شده است.

برای شما نیز جالب است؟
گوگل تاخیر پرواز هواپیماها را پیش بینی می کند - . | .

به گفته کمپانی تولید کننده می توان ۱۵ بار یا بیشتر از Dream Catcher استفاده کرد. علاوه برآن فضا پیما حاوی حسگرهای از راه دور، توانایی معرفی خدمات ماهواره ای و حتی از بین برنده اکتیو زباله های فضایی است.

مرحله دوم تست های این هواپیما در مرکز بررسی آرمسترانگ تا انتهای ۲۰۱۷ میلادی انجام می شود. بعد از آن خصوصیت های آئرودینامیک، نرم افزارها و سیستم کنترل عملکرد هواپیما نیز تست می شود. به علاوه از طرف دیگر پیش بینی می شودDream Catcherتا ۲۰۱۹ میلادی  برای ارسال بار به ایستگاه فضایی بین المللی تکمیل شود.

میتوانید نوشته ناسا شاتل چندبار مصرف تولید – . | . را برای دوستان خود ارسال کنید. برای این منظور از ابزارهای سایت استفاده نمایید.

منبع خبر


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : هوانوردی عمومی
تبلیغات