خبرهای ویژه

» علم و پژوهش هوانوردی » معرفی بزرگ‌ترین ناو هواپیمابر جهان

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۰۲ - ۳:۲۷

 کد خبر: 12855
 112 بازدید
 دیدگاه‌ها برای معرفی بزرگ‌ترین ناو هواپیمابر جهان بسته هستند

معرفی بزرگ‌ترین ناو هواپیمابر جهان

نوشته علمی معرفی بزرگ‌ترین ناو هواپیمابر جهان در دسته مطالب علمی پژوهشی مرتبط با صنعت هوانوردی قرار میگیرد. پیشتر این نوشته را بخوانید. ناو هواپیمابر ۱۱۰ هزار تنی «The USS Gerald R Ford»(یو.اس.اس جرالد آر.فورد) طی مراسمی در ایستگاه نیروی دریایی «نورفولک»(Norfolk) در ویرجینیا معرفی شد. با استناد به گزارش NEWATLAS، این برنامه با خدمات رسانی […]

معرفی بزرگ‌ترین ناو هواپیمابر جهان

نوشته علمی معرفی بزرگ‌ترین ناو هواپیمابر جهان در دسته مطالب علمی پژوهشی مرتبط با صنعت هوانوردی قرار میگیرد. پیشتر این نوشته را بخوانید.

ناو هواپیمابر ۱۱۰ هزار تنی «The USS Gerald R Ford»(یو.اس.اس جرالد آر.فورد) طی مراسمی در ایستگاه نیروی دریایی «نورفولک»(Norfolk) در ویرجینیا معرفی شد.

با استناد به گزارش NEWATLAS، این برنامه با خدمات رسانی مالی «سوزان فورد بیلز»(Susan Ford Bales)، دختر «جرالد فورد»(Gerald Ford)، مدیرعامل جمهور اسبق آمریکا بین سال‌های ۱۹۷۴ تا ۱۹۷۷ انجام شد.

ناو USS Gerald که با سوخت هسته‌ای نیرودهی می‌شود، به افتخار فورد و به پاس خدمات وی به نیروی دریایی آمریکا طی جنگ جهانی دوم، اسم‌گذاری شده است.

تولید این ناو هواپیمابر ۱۲٫۸ میلیارد دلاری در سال ۲۰۰۹ شروع شد و اولین نمونه از نوع خود در گروه جرالد آر. فورد به شمار می‌آید.پیرامون این مسئله، رزم‌ناو دیگری نیز به اسم «یو.اس.اس جان‌.اف.کندی»(USS John F. Kennedy) در حال تولید است و تولید ناو USS Enterprise یا (CVN 80) نیز شروع شده است.

این ناو غول‌پیکر توانایی حمل  هواپیما و بالگرد را به طرز همزمان دارد و پیشرفته‌ترین ناو هواپیمابر دنیا به شمار می‌آید که در مقایسه با ناوهای دیگر حامل تسلیحات و هواپیماهای بیشتری خواهد بود.USS GERALDFORD تجهیز به یک عرشه غول‌پیکر و به علاوه از طرف دیگر یک سیستم الکترومغناطیسی تازه جهت پرتاب‌ کردن هواپیماها است.

با استناد به این خبر، مساحت این ناو به اندازه ۳ زمین فوتبال است و به وسیله کمپانی «صنایع هانتینگتون اینگالز»(Huntington Ingalls Industries) ساخته شده است.

در مراسم به آب انداختن این رزم‌ناو، مدیران رسمی آمریکا، پرسنل نیروی دریایی و خانواده‌هایشان، پیمانکاران و به علاوه از طرف دیگر ناخدا اول این ناو به اسم کاپیتان «ریچارد مک‌کورماک»(Richard McCormack) حضور داشتند.

برای شما نیز جالب است؟
X57، هواپیمای تمام برقی ناسا

در نظر داشته باشید که در بیشتر مواقع میتوانید با ابزارهای سایت پی جی ایر اخبار و مطالب سایت از نمونه خبر معرفی بزرگ‌ترین ناو هواپیمابر جهان برای دوستانتان ارسال کنید.
برای این منظور ابزارهایی در پایین جای گرفته شده است.
پی چی ایر | اخبار هوانوردی

منبع خبر


برچسب ها :
دسته بندی : علم و پژوهش هوانوردی
تبلیغات