خبرهای ویژه

» هوا و فضا » فرود تاریخی راکت SpaceX روی سطح دریا

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۱۹ - ۱۴:۲۶

 کد خبر: 12231
 206 بازدید
 دیدگاه‌ها برای فرود تاریخی راکت SpaceX روی سطح دریا بسته هستند

فرود تاریخی راکت SpaceX روی سطح دریا

نوشته فرود تاریخی راکت SpaceX روی سطح دریا در عرصه هول و فضا در مجله ها پخش شده بهانه ای شد که با شما علاقه مندان در رابطه قرار بگیریم. پیشتر به این طلب میپردازیم. کمپانی اسپیس ایکس بالاخره موفق شد یکی از راکت های خود را روی سکویی شناور در اقیانوس فرود بیاورد تا […]

فرود تاریخی راکت SpaceX روی سطح دریا

نوشته فرود تاریخی راکت SpaceX روی سطح دریا در عرصه هول و فضا در مجله ها پخش شده بهانه ای شد که با شما علاقه مندان در رابطه قرار بگیریم. پیشتر به این طلب میپردازیم.

کمپانی اسپیس ایکس بالاخره موفق شد یکی از راکت های خود را روی سکویی شناور در اقیانوس فرود بیاورد تا از این حیث، اسم خود را در تاریخ ماموریت های فضایی جاودانه کند. در تصویری که اسپیس ایکس از این ماموریت پخش کرده، طی شدن موفقیت آمیز مراحل فرود این راکت به خوبی دیده می شود. این دستاورد اسپیس ایکس آنقدر مهم است که باراک اوباما مدیرکل جمهور آمریکا را نیز وادار به صدور پیغام تبریک کرده است.

آقای اوباما در پیغام خود خطاب به کمپانی اسپیس ایکس گفته: “به دلیل داشتن افرادی خلاق در کمپانی هایی مانند اسپیس ایکس و ناسا است که آمریکا بازهم در اکتشافات فضایی پیشگام است.”

اسپیس ایکس به دفعات تلاش کرده بود تا راکت خود را روی سکویی شناور روی آب اقیانوس به سلامت فرود بیاورد که هر بار با شکست روبرو شده بود. با اینکه در هر ماموریت تازه اسپیس ایکس پیشرفت هایی دیده می شد، با اینحال این پیشرفت ها به قدر کافی موثر نبودند. سکویی که برای فرود این راکت مقرر کرده شده بود اندازه ای برابر با نیمی از یک زمین فوتبال را داشت و محل قرارگیری آن در اقیانوس اطلاس مطرح شده است. این راکت که برای ارسال خدمات رسانی به ایستگاهی فضایی بین المللی اعزام شده بود، چندین ساعت پیش بدون هیچ مدلی نقصی روی سکوی مقرر کرده شده فرود آمد.

برای شما نیز جالب است؟
هواپیمای خودران کمک حال کشاورزان می شود - . | .

بعد از انجام موفقیت آمیز فرود، ایلان ماسک مدیرعامل اسپیس ایکس گفت: “گام دیگری به سوی ستاره ها برداشتیم. برای اینکه بتوانیم دسترسی به فضا را واقعا ساده کنیم، باید به میزان کامل و سریعی از توانایی بهره برداری از نو از راکت دست پیدا کنیم.”

فرود موفقیت آمیز روی زمین بخش مهمی از برنامه این تولیدکننده برای کاهش هزینه های سفر به فضا است. اسپیس ایکس اکنون با کسب چنین موفقیتی باز هم در صنعت فضانوردی به کمپانی نامدار مبدل شده است و بسیاری امیدوارند این تولیدکننده در زمانی نه چندان دور بتواند سفرهای ارزان هزینه ای را به فضا اجرا کند.

نوشته شده به وسیله: آقای محمد خان بیگی از نشریه تک شات

در نظر داشته باشید که در بیشتر مواقع میتوانید با ابزارهای سایت پی جی ایر اخبار و مطالب سایت از نمونه خبر فرود تاریخی راکت SpaceX روی سطح دریا برای دوستانتان ارسال کنید.
پی چی ایر | اخبار هوانوردی

منبع خبر


برچسب ها : , ,
دسته بندی : هوا و فضا
تبلیغات