خبرهای ویژه

» هوانوردی عمومی » فاینانسورهای خرید هواپیما دنبال مجوز اوفک بودند – . | .

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۲۵ - ۲۱:۲۸

 کد خبر: 13262
 70 بازدید
 دیدگاه‌ها برای فاینانسورهای خرید هواپیما دنبال مجوز اوفک بودند – . | . بسته هستند

فاینانسورهای خرید هواپیما دنبال مجوز اوفک بودند – . | .

در عرصه صنعت هواپیمایی شما را به خواندن نوشته ای با عنوان فاینانسورهای خرید هواپیما دنبال مجوز اوفک بودند – . | . دعوت مینماییم. کاوه تقوی،کارشناس ارشد اقتصادی در گفتگو با خبرگزاریهای اقتصادی با اشاره به سخنان روز قبل علی عابدزاده، مدیرکل سازمان هواپیمایی کشوری که گفته بود: «متمم تازه مصوب در نشست آمریکا هیچ […]

فاینانسورهای خرید هواپیما دنبال مجوز اوفک بودند – . | .

در عرصه صنعت هواپیمایی شما را به خواندن نوشته ای با عنوان فاینانسورهای خرید هواپیما دنبال مجوز اوفک بودند – . | . دعوت مینماییم.

کاوه تقوی،کارشناس ارشد اقتصادی در گفتگو با خبرگزاریهای اقتصادی با اشاره به سخنان روز قبل علی عابدزاده، مدیرکل سازمان هواپیمایی کشوری که گفته بود: «متمم تازه مصوب در نشست آمریکا هیچ اثری بر اجرای پیمان خرید هواپیما نخواهد داشت» و « با استناد به این که این قراردادها ذیل تصویب سازمان ملل پیرامون برجام منعقد شده هرگز یک مصوبه در امریکا نمی تواند مانع از اجرای این پیمان شود.» اظهار کرد: در کمال تاسف پیرامون این اظهار نظر واکنشی جز ابراز تاسف نمی توان داشت.

این کارشناس ارشد اقتصادی گفت: در مصوبه تازه نشست آمریکا پیرامون تحریم ایران ،در متمم پیشنهادی اول، اوفک از هر نوع دسترسی به بودجه برای عملیات صدور مجوز برای تامین مالی روند خرید هواپیمای تجاری برای ایران منع شده است.

وی تصریح کرد: می بایست از تیم آقای فخریه کاشان، قائم مقام آقای آخوندی پرسید دلیل این که دو سال است علی رغم تعجیل ایران در پرداخت پیش پرداخت از صندوق پیشرفت ملی، هنوز فاینانسوری حتی برای روند خرید از ایرباس پیدا نشده، چیست؟

تقوی گفت: یکی از دلایل این تاخیر این بود که فایننسورها دنبال مجوز اوفک هستند و در چنین شرایطی ست که که در این مصوبه تازه، کلا اوفک حتی از تامین بودجه ضروری برای مجوز دادن منع شده است و یافتن منبع جانشین هم خودش یک اتفاق پر از پیچ و خم حقوقی جدی است. و باز در چنین شرایطی ست که که ایران در طول این مدت  ۳۰۰ میلیون دلار پیش پرداخت بابت هواپیماها پرداخت کرده است  و اکنون حتی روی کاغذ هم نمی توانیم فاینانسور پیدا کنیم.

برای شما نیز جالب است؟
بررسی برنامه راه‌اندازی خط کشتیرانی مسافری بین ایران و روسیه

ایشان در جواب به این پرسش که آیا این سخت تنها پیرامون خرید هواپیماهای بوئینگ می باشد یا هواپیماهای ایرباس را هم شامل می شود، اظهار کرد: با تحریم‌های تازه، نه تنها در خرید بوئینگ حتی در خرید ایرباس هم به سخت می خوریم.

وی با اشاره به انتقاداتی که در لحظه مذاکرات خرید هواپیما به دولت وارد می شد، گفت: وقتی که روش مذاکرات برای خرید هواپیما در حال انجام بود، منتقدین مطرح می کردند که  خرید اقساطی هواپیما به مصلحت نیست و اگر بناست از پنجره برجام سود ببریم باید به خرید نقدی هواپیماهای برگشتی از سفارش تکیه کنیم نه خرید هواپیمای نوی قسطی با اینحال مدیرکل جمهور محترم پاسخشان آن بود که مردم نباید هواپیمای کهنه سوار شوند.

تقوی با اشاره مجدد به سخنان روز قبل مدیرعامل سازمان هواپیمایی کشوری مبنی بر اینکه تحریم های تازه، در روش خرید هواپیماهای بوئینگ و ایرباس مشکلی ایجاد نخواهند کرد، گفت: فرض می گیریم که آقای عابدزاده  از متن مصوبه نشست مطلع بوده اند-که با این وجود نبوده اند- و خواسته اند فضا را آرام کنند. در شرایطی که هنوز این متمم به تصویب سنا و تایید مدیرکل جمهور نرسیده است، اتفاقا راه درست، گفتن حقیقت به مردم و ایجاد فشار اجتماعی بر دولتمردان است که به نحوی مانع از تصویب شوند نه آن که نوشته ای به این آشکاری را اینطور بپوشانند.

میتوانید نوشته فاینانسورهای خرید هواپیما دنبال مجوز اوفک بودند – . | . را برای دوستان خود ارسال کنید. برای این منظور از ابزارهای سایت استفاده نمایید.

منبع خبر

برای شما نیز جالب است؟
هواپیمای مسافربری لحظه فرود در آمریکا حریق گرفت - . | .

برچسب ها : , , , , , , , ,
دسته بندی : هوانوردی عمومی
تبلیغات