خبرهای ویژه

» هوانوردی عمومی » سایت‌های اینترنتی از فروش بلیت پروازهای اربعین منع شدند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۲۱ - ۱۷:۲۲

 کد خبر: 13445
 75 بازدید
 دیدگاه‌ها برای سایت‌های اینترنتی از فروش بلیت پروازهای اربعین منع شدند بسته هستند

سایت‌های اینترنتی از فروش بلیت پروازهای اربعین منع شدند

در عرصه صنعت هواپیمایی شما را خواند نوشته ای با عنوان سایت‌های اینترنتی از فروش بلیت پروازهای اربعین منع شدند دعوت مینماییم. ایرلاین‌‌ها برای پروازهای اربعین مکلف به معرفی چارترکننده‌های طرف پیمان خود شدند، از منع‌ سایت‌ها برای فروش بلیت پروازهای اربعین اطلاع داد. به نوشته خبرگزاریها، مقصود اسعدی‌سامانی با اشاره به تذکر به متولیان […]

سایت‌های اینترنتی از فروش بلیت پروازهای اربعین منع شدند

در عرصه صنعت هواپیمایی شما را خواند نوشته ای با عنوان سایت‌های اینترنتی از فروش بلیت پروازهای اربعین منع شدند دعوت مینماییم.

ایرلاین‌‌ها برای پروازهای اربعین مکلف به معرفی چارترکننده‌های طرف پیمان خود شدند، از منع‌ سایت‌ها برای فروش بلیت پروازهای اربعین اطلاع داد.

به نوشته خبرگزاریها، مقصود اسعدی‌سامانی با اشاره به تذکر به متولیان فروش پروازهای اربعین مبنی بر جلوگیری از نرخ‌گذاری‌های غیرمنطقی بلیت این پروازها خصوصاً در بازه زمانی ۱۳ تا ۲۲ آبان‌ماه، اظهار داشت: نشست‌ای با دست‌اندرکاران سایت‌های اینترنتی فروش بلیت هواپیما برگزار شد و به آنها تذکر دادیم که به هیچ عنوان حق ندارند بلیت پروازهای اربعین را در این روزهای در سایت خود درج کنند، مطمئنا این کار آنها باعث ایجاد تشنج در مارکت پروازهای اربعین می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه به نحوی تکلیف شد که به هیچ عنوان نرخ‌ و پرواز‌های اربعین را در سایت خود درج نکنند‌، گفت: مقرر شد این سایت‌ها برای تاریخ‌های ۱۳ تا ۲۲ آبان‌ماه، به هیچ عنوان پروازهای نجف و بغداد را درج نکنند و حق فروش نخواهند داشت.

اسعدی‌سامانی اضافه کرد:‌ به علاوه از طرف دیگر با ابزار‌های نظارتی، سازمان هواپیمایی کشوری و سازمان خدمات رسانی از حقوق مصرف‌کننده نیز نشست‌ای برگزار‌ و مقرر شد آنها نیز نظارت‌ها و کنترل‌های خود را اعمال کنند تا در این ۱۰ روزی که برنامه ریزی شده است نرخ‌های پروازهای اربعین تکلیفی باشد، با تخلفات ممکن، مقابله قانونی و جدی داشته باشند.

دبیر انجمن کمپانی‌های هواپیمایی پیرامون چارتری کردن پروازهای اربعین از جانب عده ای ایرلاین‌ها نیز شرح داد: چارتری کردن ممنوع نشده است با اینحال‌ ایرلاین‌ها را ملزم کردیم که فروش بلیت پروازهای اربعین تنها از روش سایت و دفاتر کمپانی‌های هواپیمایی انجام شود، به علاوه از طرف دیگر کمپانی‌ها باید فهرست دفاتر چارتری خود را مطرح کنند چون چارترکننده‌های ایرلاین‌ها برای پروازهای نجف و بغداد محدود است که مقرر شد فهرست دفاتر و چارترکننده‌های طرف پیمان کمپانی‌های هواپیمایی در سایت سازمان هواپیمایی کشوری و انجمن کمپانی‌های هواپیمایی قرار گیرد.

برای شما نیز جالب است؟
تكذيب خبر اوج‌گیری نرخ بلیت پروازهای اربعین

اسعدی‌سامانی گفت: تأکید می‌کنیم که زائران حسینی غیر از پورتال کمپانی‌‌های هواپیمایی، به هیچ عنوان از سایت‌های اینترنتی متفرقه، بلیت هواپیما برای پروازهای اربعین خصوصاً در این روزهای تهیه‌ نکنند.

وی گفت: ‌فروش‌هایی که هم اینک برای بازه زمانی ۱۳ تا ۲۲ آبان‌ماه در چنین سایت‌هایی درج شده است، حتی پرواز‌ برنامه‌‌ای ‌هم ندارد، چنین سایت‌‌هایی، معمولاً یک سری قراردادهای صوری را مطرح می‌کنند و بلیت به مردم می‌فروشند تا بعداً‌ پرواز چارتری‌ را از ایرلاین‌ بگیرند، اگر هم نتوانستند از کمپانی برای تاریخ و ساعت فروخته شده، پروازی بگیرند از کمپانی دیگر پروازی برای تاریخ و‌ ساعتی دیگر چارتر می‌کنند و به مسافران خود پیامک می‌دهند که ساعت‌ و روز پرواز تغییر کرده است.

دبیر انجمن کمپانی‌های هواپیمایی گفت:‌ در این راستا به هیچ عنوان پیش نهاد نمی‌شود که مسافران از سایت‌های غیرمجاز فروش بلیت هواپیما، بلیت تهیه کنند.

‌وی از نوً تأکید کرد: مسافران جهت اطمینان از تهیه بلیت هواپیما برای روزهای اربعین با نرخ‌های مصوب، تنها از روش دفاتر فروش بلیتی که در پایگاه‌های اینترنتی انجمن کمپانی‌های هواپیمایی و سازمان هواپیمایی ‌درج شده است، اقدام کنند.

دبیر انجمن کمپانی‌های هواپیمایی گفت: به علاوه از طرف دیگر قابلیتی ممکن شده است که هر مسافری که بلیت تهیه کند بتواند‌ اعتبارسنجی بلیت پرواز خود را انجام دهد‌.

اسعدی سامانی با تاکید بر اینکه فروش بلیت پروازهای اربعین در آژانس‌های واضح شده‌ تنها با نرخ مصوب انجام می‌شود، گفت: هر مسافری که بلیت با هزینه بالاتر از نرخ مصوب از آژانس‌های تعیین شده دریافت کرد، می‌تواند به واحد بازرگانی ایرلاین ذکر شده مراجعه و مابه‌التفاوت بلیت خود را قبل از انجام پرواز دریافت کنند.

برای شما نیز جالب است؟
اعزام هواپیماهای جاسوسی استرالیا به فیلیپین همزمان با عملیات ارتش - . | .

به نوشته فارس، قبل از این خبری روی خروجی خبرگزاری فارس قرار گرفت مبنی بر اینکه عده ای کمپانی‌‌های هواپیمایی طی تبانی با آژانس‌ها و چارترکننده‌‌های خود، نرخ بلیت پروازهای اربعین را بسیار گران‌تر از هزینه‌های مصوب معرفی داده‌اند.

در این خبر مطرح شده بود که در حالی ایرلاین‌ها، چارترکننده‌های طرف پیمان آنها و آژانس‌ها برای بازه زمانی ۱۳ تا ۲۲ آبان مجبور به فروش بلیت پروازهای اربعین با استناد به نرخ مصوب شده‌اند، در بی‌توجهی دولت، این متولیان با نرخ‌گذاری‌های غیرمنطقی صندلی پرواز، دنبال خالی کردن جیب مردم هستند.

‌قبل از این دبیر انجمن کمپانی‌های هواپیمایی با اشاره به تکلیفی شدن نرخ پروازهای اربعین برای بازه زمانی ۱۳ تا ۲۲ آبان‌‌ماه امسال گفته بود: سقف نرخی برای مقطع زمانی سفرهای اربعین معلوم شد؛ روز اربعین امسال ۱۸ آبان‌ماه است با استناد به‌این برای پروازهای تاریخ ۱۳ آبان تا ۲۲ آبان سقف نرخی معلوم شد.

به گفته اسعدی سامانی‌ هزینه بلیت پرواز تهران ـ نجف ـ تهران یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و تهران ـ‌ بغداد ـ تهران نیز یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تعیین شد، نرخ بلیت پرواز مشهد ـ‌ نجف ـ مشهد یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، نرخ بلیت پرواز مشهد ـ بغداد ـ‌مشهد نیز یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شد، از بقیه شهرها هر کمپانی که پرواز داشته باشد مسیر رفت و برگشت به بغداد به نجف هزینه بلیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خواهد بود.

وی به علاوه از طرف دیگر گفته بود که نرخ بلیت‌های یک سره تهران ـ نجف ۶۰۰ هزار تومان و مشهد ـ‌نجف نیز ۷۵۰ هزار تومان تعیین شد ضمن آنکه هزینه‌های بیزینس‌کلاس نیز با استناد به تعرفه‌ ایرلاین‌ها خواهد بود.

برای شما نیز جالب است؟
پاتک به ایرلاین‌های ایرانی

از اینرو گزارش دفاتر خدمات سفر هوایی پیغام پیشرفت صبا، تک ستاره، بهشاد گشت سفیران، سفیر آسمان ملل، کاریار، آدم و حوا، سورینت پرواز، نسیم بهشت امین، محراب گشت سبز، جهان دیدنی، آسمان پرستاره، سفرهای کیش، راه تمدن پارسیان، گیتی رز و بعثت کیش، شمسا، مهد براق، نهرین پرواز (تهران)، شاد شرق، پیشگامان، رهبال آسمان، (مشهد)، پرستیژ تور (اصفهان)، پرشین پرواز کویر (یزد)، همگامان سفر قشم (شیراز)، دفاتر خدمات سفر هوایی مجاز به فروش بلیت پروازهای اربعین در مسیر نجف و بغداد هستند.

مسافران برای اطلاع از جزئیات بیشتر دفاتر مجاز فروش بلیت پرواز‌‌های اربعین به پایگاه اینترنتی انجمن کمپانی‌‌های هواپیمایی و پایگاه اینترنتی سازمان هواپیمایی کشوری مراجعه کنند.

میتوانید نوشته سایت‌های اینترنتی از فروش بلیت پروازهای اربعین منع شدند را برای دوستان خود ارسال کنید. برای این منظور از ابزارهای سایت استفاده نمایید.

منبع خبر


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : هوانوردی عمومی
تبلیغات