خبرهای ویژه

» اخبار هوانوردی داخلی » زائران هرمزگانی یکشنبه از فرودگاه بندرعباس عازم خانه می شوند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۱۰ - ۲:۰۷

 کد خبر: 12950
 132 بازدید
 دیدگاه‌ها برای زائران هرمزگانی یکشنبه از فرودگاه بندرعباس عازم خانه می شوند بسته هستند

زائران هرمزگانی یکشنبه از فرودگاه بندرعباس عازم خانه می شوند

در عرصه هوانوردی داخلی خبری در سایتهای اینترنتی پخش شده مبنی بر زائران هرمزگانی یکشنبه از فرودگاه بندرعباس عازم خانه می شوند. پیشتر به مشروح این خبر میپردازیم. مدیر کل فرودگاه های هرمزگان گفت :اولین کاروان زائران خانه خدا حج تمتع این استان صبح روز یکشنبه از فرودگاه بین  المللی بندرعباس عازم خانه خدا می […]

زائران هرمزگانی یکشنبه از فرودگاه بندرعباس عازم خانه می شوند

در عرصه هوانوردی داخلی خبری در سایتهای اینترنتی پخش شده مبنی بر زائران هرمزگانی یکشنبه از فرودگاه بندرعباس عازم خانه می شوند. پیشتر به مشروح این خبر میپردازیم.

مدیر کل فرودگاه های هرمزگان گفت :اولین کاروان زائران خانه خدا حج تمتع این استان صبح روز یکشنبه از فرودگاه بین  المللی بندرعباس عازم خانه خدا می شوند.

محمود امانی بنی شنبه درگفت وگو با خبرنگاران اضافه کرد: چمدان ها و بار همراه زائران اولین کاروان حجاج هرمزگانی صبح امروزبرای بازرسی وارد ترمینال خارجی ( ترمینال شماره یک ) فرودگاه بین االمللی بندرعباس شد .

وی ادامه داد: اولین پرواز زئران ازترمینال خارجی بندرعباس به مقصد مدینه منوره ساعت ۸ صبح فردا صورت می گیرد وهواپیمائی جمهوری اسلامی
ایران (هما) زائران را در شکل ۱۱ کاروان و با ۶ سورتی پرواز به سرزمین وحی منتقل می کند .

مدیر کل فرودگاه های هرمزگان اضافه کرد: هماهنگی های انجام شده با دیگر ارگان ها باعث شده مشکلی در خروج و ورود پروازها وجود نداشته باشد .

امسال یکهزار و ۶۷۰ نفر در شکل ۱۱ کاروان ازاین استان برای انجام  مناسک حج تمتع از روش فرودگاه بندرعباس عازم سرزمین وحی می شوند . از این تعداد یکهزار و ۶۲۰ نفر زائر و ۵۰ نفر عوامل اجرایی وپشتیبانی هستند. تمامی اقدام های ابتدایی و عرصه های ضروری از نمونه واکسن – آموزش مناسک حج و کلاس های توجیهی برای این تعداد زائر انجام شده و محل اسکان آن ها هم در مکه و مدینه امکان دارد .

کاروان ها هشتم تا دهم مردادماه سالجاری از این استان به حج تمتع اعزام می شوند و پنج روز در مدینه و ۲۷ روز در مکه اقامت دارند پرواز برگشت حاجیان هرمزگانی هم بعد از ۳۲ روز اقامت از ۱۳ تا ۱۵ شهریورماه سالجاری انجام می شود .

برای شما نیز جالب است؟
وزیر راه :سن ۲۳ سال سن بازنشستگی هواپیماها است

افرادی که در سال ۱۳۸۵ اقدام به اسم نویسی برای حج تمتع کرده اند-امسال به سرزمین وحی مشرف می شوند  در سال ۹۴- در فاجعه رمی جمرات در منا همزمان با عید قربان سال قبلی – ۴۶۴ زائر ایرانی شهید شدند . در کل ۶۴۵ نفر حاجی ( ۶۴۲ زائر – سه مدیر و معاون کاروان ) از استان هرمزگان در شکل ۶ کاروان به خانه خدا اعزام شدند که همه آنها در صحت و سلامت به استان بازگشتند .با استناد به توافق به رفتار آمده میان سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران و کشور عربستان – امسال حدود ۸۶ هزار زائر ایرانی به تدریج از دهه در ابتدا مردادماه عازم حج تمتع خواهند شد.


امیدواریم خبر زائران هرمزگانی یکشنبه از فرودگاه بندرعباس عازم خانه می شوند مورد بهره برداری شما قرار گرفته است.
میتوانید دوستان خود را از روش ابزارهای در معرض سایت پی جی ایر با خبر کنید.

منبع


برچسب ها :
دسته بندی : اخبار هوانوردی داخلی
تبلیغات