خبرهای ویژه

» هوانوردی عمومی » ریاض:آسمان عربستان دربرابر هواپیماهای قطری بسته می‌ماند – . | .

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۲۳ - ۲۰:۰۸

 کد خبر: 12330
 176 بازدید
 دیدگاه‌ها برای ریاض:آسمان عربستان دربرابر هواپیماهای قطری بسته می‌ماند – . | . بسته هستند

ریاض:آسمان عربستان دربرابر هواپیماهای قطری بسته می‌ماند – . | .

در عرصه صنعت هواپیمایی شما را به خواندن نوشته ای با عنوان ریاض:آسمان عربستان دربرابر هواپیماهای قطری بسته می‌ماند – . | . دعوت مینماییم. به نوشته . با استناد به گفته خبرگزاری رسمی عربستان «واس»،  کمپانی هواپیمایی عربستان با پخش اعلامیه ایی مطرح کرد که این سازمان به همه تصمیمات پادشاهی این کشور در […]

ریاض:آسمان عربستان دربرابر هواپیماهای قطری بسته می‌ماند – . | .

در عرصه صنعت هواپیمایی شما را به خواندن نوشته ای با عنوان ریاض:آسمان عربستان دربرابر هواپیماهای قطری بسته می‌ماند – . | . دعوت مینماییم.

به نوشته . با استناد به گفته خبرگزاری رسمی عربستان «واس»،  کمپانی هواپیمایی عربستان با پخش اعلامیه ایی مطرح کرد که این سازمان به همه تصمیمات پادشاهی این کشور در خصوص ممنوعیت ورود کمپانی های هوایی قطر به حریم هوایی عربستان پایبند است.

با استناد به اعلامیه کمپانی هواپیمایی عربستان، ممنوعیت ورود هواپیماهای قطری به حریم هوایی عربستان مشمول هواپیماهای کمپانی های غیر قطری که قصد پرواز از عربستان به قطر یا به روش بالعکس را دارند، نمی شود. با استناد به این اعلامیه هواپیماهای شخصی و پروازهایی که مبدأ یا مقصدشان قطر است و میخواهند از حریم هوایی عربستان بهره ببرند باید ۲۴ ساعت قبل از پرواز، معلومات مرتبط به کادر پروازی، مسافران یا محموله های هواپیما را را به کمپانی هوایی عربستان ابلاغ کنند.

همزمان با اینکه قطر اقدام عربستان را نقض آشکار قانون های بین المللی میداند، اداره کل کمپانی هواپیمایی عربستان مطرح کرده است تلاش ها و اقداماتی که برای حفظ امنیت ملی خود ضروری بداند اتخاذ خواهد نمود. در اعلامیه این سازمان آمده که در صورت نیاز و اعمال بیشتری برای تضمین امنیت و حفظ حریم هوایی عربستان اتخاذ خواهد نمود و اضافه که کمپانی هوایی عربستان به همه قانون های و معاهدات بین المللی در خصوص حمل و نقل هوایی و توافق ۱۹۴۴ شیکاگو پایبند است و به علاوه از طرف دیگر خود را متعهد به اجرای تصمیمات ضد تروریستی بین المللی از نمونه قطعنامه ۲۳۰۹ شورای امنیت میداند.

پیرامون همین مسئله روزنامه الیوم السابع، گزارش داد اداره کل کمپانی هواپیمایی امارات نیز با صدور اعلامیه ایی مطرح کرده که ممنوعیت ورود هواپیماهای قطری به حریم هوایی امارات تنها مرتبط به هواپیماهای کمپانی های قطری است که در امارات ثبت شده اند.

برای شما نیز جالب است؟
شهاب سنگی به اندازه یک هواپیما از کنار زمین رد شد - . | .

بعد از شروع بحران کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، امارات، عربستان و بحرین با صدور اعلامیه هایی مطرح کرده بودند که حریم هوایی خود را به روی پروازهای هواپیماهای قطری مسدود کرده اند. در پی این ایده شمار فراوانی از پروازهای که مبدأ یا مقصدشان قطر بود از حریم هوایی ایران و دیگر کشورهای منطقه برای عبور استفاده کرده اند.

میتوانید نوشته ریاض:آسمان عربستان دربرابر هواپیماهای قطری بسته می‌ماند – . | . را برای دوستان خود ارسال کنید. برای این منظور از ابزارهای سایت استفاده نمایید.

منبع خبر


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : هوانوردی عمومی
تبلیغات