خبرهای ویژه

» هوانوردی عمومی » رصد خورشید گرفتگی از هواپیما/اخترشناسان از سایه ماه عقب می مانند – . | .

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۰۹ - ۲۲:۵۸

 کد خبر: 12507
 174 بازدید
 دیدگاه‌ها برای رصد خورشید گرفتگی از هواپیما/اخترشناسان از سایه ماه عقب می مانند – . | . بسته هستند

رصد خورشید گرفتگی از هواپیما/اخترشناسان از سایه ماه عقب می مانند – . | .

در عرصه صنعت هواپیمایی شما را به خواندن نوشته ای با عنوان رصد خورشید گرفتگی از هواپیما/اخترشناسان از سایه ماه عقب می مانند – . | . دعوت مینماییم. به نوشته .، با استناد به گفته اسپیس، مردم زیادی آمریکا از این بیم دارند که پوشش ناشی از ابرها مانع از رصد خورشید گرفتگی ۲۱ […]

رصد خورشید گرفتگی از هواپیما/اخترشناسان از سایه ماه عقب می مانند – . | .

در عرصه صنعت هواپیمایی شما را به خواندن نوشته ای با عنوان رصد خورشید گرفتگی از هواپیما/اخترشناسان از سایه ماه عقب می مانند – . | . دعوت مینماییم.

به نوشته .، با استناد به گفته اسپیس، مردم زیادی آمریکا از این بیم دارند که پوشش ناشی از ابرها مانع از رصد خورشید گرفتگی ۲۱ آگوست (۳۰ مرداد) شود.

به این دلیل گروهی از اخترشناسان بر آن شده اند تا این پدیده استثنایی را سوار بر هواپیما مشاهده کنند.

به این منظور آنها یک فروند هواپیمای خطوط پروازی آلاسکا ایرلاینز را به روش چارتری در دست می گیرند تا رصد خورشید گرفتگی را از ارتفاع بیش از ۱۰ هزار متری انجام دهند.

معاون جذب بازار آلاسکا ایرلاینز در این خصوص گفت: شرایط منحصربفردی است که طی آن قادر ایم تجربه استثنایی رصد خورشید گرفتگی از آسمان را برای اخترشناسان ممکن کنیم. آنها درحالی که از فراز اقیانوس آرام عبور می کنند یکی از بهترین رصدهای ممکن را انجام خواهند داد.

با استناد به برنامه ریزی صورت گرفته، پرواز این اخترشناسان از فرودگاه بین المللی پورتلند در ارگان در ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه به وقت محلی ۳۰ مرداد شروع می شود.

گفته می شود برای حضور اخترشناسان در این برنامه بلیطی فروخته نمی شود و کمپانی آنها در این برنامه رصدی صرفا در شکل یک دعوت ویژه از اخترشناسان برتر صورت می گیرد.

جالب اینجاست که آلاسکا ایرلاینز هنوز نمی داند که دقیقا چند نفر سوار بر این پرواز خواهند شد. با این وجود این هواپیما ظرفیت ۱۸۱ نفر را برای این برنامه رصدی دارد. ولی باید گفت خبر می رسد که کمتر از ۱۰۰ نفر سوار بر این پرواز می شوند تا بدین ترتیب شرایط بهترین برای رصد ممکن شود.

برای شما نیز جالب است؟
ایرباس قرار داد ۵۰ میلیارد دلاری بست

با این وجود اخترشناسانی که سوار بر هواپیما می شوند این شانس را ندارند که با سرعتی همپای عبور سایه ماه اقدام به رصد خورشید گرفتگی کنند. تخمین زده می شود سایه ماه با سرعت بین ۴۶۷۰ تا ۲۴۰۰ کیلومتر بر ساعت غرب تا شرق آمریکا را طی کند.

خورشید گرفتگی دو ماه دیگر تنها در خاک آمریکا قابل دیدن است و بدین جهت پیش بینی می شود نه تنها شمار فراوانی از مردم این کشور حتی علاقمندان به نجوم از دیگر کشورها هم خود را به آمریکا رسانده و برای تماشای آن در مسیری طولانی، خودروهایشان را تکمیل کنند. این خورشید گرفتگی از ارگان تا کارولینای جنوبی قابل دیده خواهد بود.

یکی از صاحبنظران ضمن پیش بینی این نکته که بین ۱.۸۵ تا ۷.۴ میلیون نفر همزمان با وقوع خورشیدگرفتگی، راهی جاده شده و همزمان با آن حرکت خواهند کرد گفت: فرض کنید تا ۲۰ برابر جشنواره هایی که تا ۴۰۰ هزار نفر در آن کمپانی می کنند به طرز همزمان در جاده ها به راه بیفتند!

میتوانید نوشته رصد خورشید گرفتگی از هواپیما/اخترشناسان از سایه ماه عقب می مانند – . | . را برای دوستان خود ارسال کنید. برای این منظور از ابزارهای سایت استفاده نمایید.

منبع خبر


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : هوانوردی عمومی
تبلیغات