خبرهای ویژه

» هوا و فضا » دیزاین لباسی تازه برای حفاظت از فضانوردان در مقابل طوفان های خورشیدی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۱۴ - ۱۱:۰۶

 کد خبر: 12104
 213 بازدید
 دیدگاه‌ها برای دیزاین لباسی تازه برای حفاظت از فضانوردان در مقابل طوفان های خورشیدی بسته هستند

دیزاین لباسی تازه برای حفاظت از فضانوردان در مقابل طوفان های خورشیدی

نوشته دیزاین لباسی تازه برای حفاظت از فضانوردان در مقابل طوفان های خورشیدی در عرصه هول و فضا در مجله ها پخش شده بهانه ای شد که با شما علاقه مندان در رابطه قرار بگیریم. پیشتر به این طلب میپردازیم. رای فضانوردانی که در آتی پا به مریخ می گذارند، سخت ترین مساله پیش رو […]

دیزاین لباسی تازه برای حفاظت از فضانوردان در مقابل طوفان های خورشیدی

نوشته دیزاین لباسی تازه برای حفاظت از فضانوردان در مقابل طوفان های خورشیدی در عرصه هول و فضا در مجله ها پخش شده بهانه ای شد که با شما علاقه مندان در رابطه قرار بگیریم. پیشتر به این طلب میپردازیم.

رای فضانوردانی که در آتی پا به مریخ می گذارند، سخت ترین مساله پیش رو نه محدود بودن مواد غذایی است و نه آب و هوای خشن این سیاره. مساله اصلی آنها پرتوهای گاما است که به تدریج بدن شان را نابود می کند. ولی باید گفت، به نظر می رسد کاوشگران مریخ خیلی زود […]

رای فضانوردانی که در آتی پا به مریخ می گذارند، سخت ترین مساله پیش رو نه محدود بودن مواد غذایی است و نه آب و هوای خشن این سیاره. مساله اصلی آنها پرتوهای گاما است که به تدریج بدن شان را نابود می کند.
ولی باید گفت، به نظر می رسد کاوشگران مریخ خیلی زود وسیله ای برای حفاظت از بدن خود در دست داشته باشند. کمپانی StemRad مطرح کرده لباسی را با اسم Astrorad ویژه حفاظت از فضانوردان در مقابل اشعه های گاما دیزاین کرده و تصمیم گرفته است آن را با بهره برداری از کپسول فضایی اوریون در انتهای سال ۲۰۱۸ در نزدیکی ماه تست کند. این لباس که جنس غیر فلزی دارد و از لایه های متفاوتی تشکیل شده برای هر فضانورد و متناسب با بدن ایشان سفارشی سازی می شود تا بتواند از بدن آنها به بهترین شکل ممکن مراقبت کند.
این امیدواری می باشد که اولین نمونه قابل بهره برداری از این لباس در انتهای سال ۲۰۱۷ تولید شود. در اینجا ضروری است این نکته اضافه شود که اولین آزمایشی که روی این لباس انجام می شود بدون حضور انسان ها خواهد بود. برنامه ریزی شده است این لباس در ماموریت اوریون روی بدن یک ماکت قرار بگیرد.
در صورت موفقیت آمیز بودن این برنامه، این لباس برای سفر به مریخ و دیگر ماموریت ها در اعماق فضا ارزش فراوانی پیدا می کند. هم اینک، بهترین راه حل موجود برای حفاظت از انسان ها در مقابل اشعه گاما، مستقر کردن آنها در اتاق هایی ایمن است. لباس AstroRad ممکن است آزادی رفتار کافی را به فضانوردان در انجام کارهایشان را ندهد، با اینحال به هر حال لباسی ایمن را در دست دارند که می تواند از آنها در طرف دیگر طوفان های خورشیدی و اشعه گاما حفظات کند.

برای شما نیز جالب است؟
این جت دیوار صوتی را شکست - . | .

نویسنده:

منبع: مجله اینترنتی تک شات

در نظر داشته باشید که در بیشتر مواقع میتوانید با ابزارهای سایت پی جی ایر اخبار و مطالب سایت از نمونه خبر دیزاین لباسی تازه برای حفاظت از فضانوردان در مقابل طوفان های خورشیدی برای دوستانتان ارسال کنید.
پی چی ایر | اخبار هوانوردی

منبع خبر


برچسب ها : , ,
دسته بندی : هوا و فضا
تبلیغات