خبرهای ویژه

» علم و پژوهش هوانوردی » خوابیدن حین تغییر ارتفاع هواپیما به گوش آسیب می‌زند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۳۱ - ۳:۴۹

 کد خبر: 13293
 57 بازدید
 دیدگاه‌ها برای خوابیدن حین تغییر ارتفاع هواپیما به گوش آسیب می‌زند بسته هستند

خوابیدن حین تغییر ارتفاع هواپیما به گوش آسیب می‌زند

نوشته علمی خوابیدن حین تغییر ارتفاع هواپیما به گوش آسیب می‌زند در دسته مطالب علمی پژوهشی مرتبط با صنعت هوانوردی قرار میگیرد. پیشتر این نوشته را بخوانید. اغلب افرادی که سوار هواپیما می‌شوند با مسئله گرفتگی در گوش‌ها روبرو شده‌اند؛ موضوعی که به دلیل برابر نبودن میزان فشار داخل گوش و فشار هوای خارج اتفاق […]

خوابیدن حین تغییر ارتفاع هواپیما به گوش آسیب می‌زند

نوشته علمی خوابیدن حین تغییر ارتفاع هواپیما به گوش آسیب می‌زند در دسته مطالب علمی پژوهشی مرتبط با صنعت هوانوردی قرار میگیرد. پیشتر این نوشته را بخوانید.

اغلب افرادی که سوار هواپیما می‌شوند با مسئله گرفتگی در گوش‌ها روبرو شده‌اند؛ موضوعی که به دلیل برابر نبودن میزان فشار داخل گوش و فشار هوای خارج اتفاق می‌افتد. با استناد به گزارش ایندیپندنت، این گرفتگی معمولاً با قورت دادن آب دهان و جویدن آدامس یا خوراکی برطرف می‌شود.یافته‌های تازه این دانش پژوهان نشان می‌دهد در لحظه […]

اغلب افرادی که سوار هواپیما می‌شوند با مسئله گرفتگی در گوش‌ها روبرو شده‌اند؛ موضوعی که به دلیل برابر نبودن میزان فشار داخل گوش و فشار هوای خارج اتفاق می‌افتد.

با استناد به گزارش ایندیپندنت، این گرفتگی معمولاً با قورت دادن آب دهان و جویدن آدامس یا خوراکی برطرف می‌شود.یافته‌های تازه این دانش پژوهان نشان می‌دهد در لحظه تفاوت ناگهانی ارتفاع هواپیما، بدن توانایی تحمل فشار وارد شده روی پرده صماخ گوش را ندارد.

با استناد به این خبر، به گفته این دانش پژوهان لحظه تغییر ناگهانی ارتفاع  که معمولاً در لحظه فرود هواپیما یا در لحظه کاهش سرعت آن رخ می‌دهد می‌تواند آسیب جبران‌ناپذیری روی پرده‌های گوش بر جای بگذارد.این فشار به ویژه لحظه فرود هواپیما و یا کاهش سریع ارتفاع؛ گسترش چشم‌گیری می‌یابد و دلیل احساس گرفتگی در گوش‌ها می‌شود.با اینحال اگر این نوسان فشار هوا در زمانی رخ دهد که فرد خواب است و نمی‌تواند با انجام یکی از موارد گفته شده آن را تعدیل کند، فشار لوله استاش گوش را بسته و گوش‌گرفتگی را در پی خواهد داشت.این گوش‌گرفتگی که با اسم علمی «باروترومای گوش» شهرت دارد اگر به مدت طولانی ادامه یابد منجر به جمع‌شدن مایع گوش پشت پرده صماخ شده و مشکلات شنوایی را در پی خواهد داشت.

برای شما نیز جالب است؟
هواپیماهای بدون سرنشین ایرانی؛ قابل رقابت با خارجی‌ها

در نظر داشته باشید که در بیشتر مواقع میتوانید با ابزارهای سایت پی جی ایر اخبار و مطالب سایت از نمونه خبر خوابیدن حین تغییر ارتفاع هواپیما به گوش آسیب می‌زند برای دوستانتان ارسال کنید.
برای این منظور ابزارهایی در پایین جای گرفته شده است.
پی چی ایر | اخبار هوانوردی

منبع خبر


برچسب ها :
دسته بندی : علم و پژوهش هوانوردی
تبلیغات