خبرهای ویژه

» اخبار هوانوردی خارجی » جراید: بغداد از هواپیماهای خارجی خواست به کردستان پرواز نکنند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۰۶ - ۴:۳۰

 کد خبر: 13362
 121 بازدید
 دیدگاه‌ها برای جراید: بغداد از هواپیماهای خارجی خواست به کردستان پرواز نکنند بسته هستند

جراید: بغداد از هواپیماهای خارجی خواست به کردستان پرواز نکنند

خبری داریم مبنی بر جراید: بغداد از هواپیماهای خارجی خواست به کردستان پرواز نکنند که امیدواریم مورد استقبال علاقه مندان به موضوعات هوانوردی قرار گیرد. بغداد – ایرنا – عده ای رسانه های عراق نوشتند: در پی رد ضرب الاجل بغداد از جانب اربیل، سازمان هواپیمایی عراق از کمپانی های هواپیمایی خارجی خواسته است پروازهایشان […]

جراید: بغداد از هواپیماهای خارجی خواست به کردستان پرواز نکنند

خبری داریم مبنی بر جراید: بغداد از هواپیماهای خارجی خواست به کردستان پرواز نکنند که امیدواریم مورد استقبال علاقه مندان به موضوعات هوانوردی قرار گیرد.

بغداد – ایرنا – عده ای رسانه های عراق نوشتند: در پی رد ضرب الاجل بغداد از جانب اربیل، سازمان هواپیمایی عراق از کمپانی های هواپیمایی خارجی خواسته است پروازهایشان به مقصد کردستان عراق متوقف کنند.

به نوشته ایرنا، بغداد از این تولیدکننده ها خواسته است همه سفرهای خود به مقصد کردستان عراق را از روز جمعه تا اطلاع ثانوی قطع کنند.

درهمین حال حیدرالعبادی در ابتدا وزیر عراق روز سه شنبه به اقلیم کردستان ۷۲ ساعت فرصت داد تا فرودگاه ها و گذرگاه های مرزی را به بغداد تحویل دهد.

وی همه پرسی را بر خلاف قانون بنیادی عراق و قانون های بین المللی خواند و گفت: شهروندان را با تهدید و ارعاب به پای صندوقهای رای برد‌ه‌اند.

حیدرالعبادی تاکید کرد: نتیجه همه پرسی انجام شده در کردستان عراق را قبول نداریم و پیرامون آن حاضر به گفتگو نیستیم.

در واکنش به این ضرب الاجل ، یک مقام اقلیم کردستان عراق امروز با رد درخواست بغداد و تاکید بر آنچه مالکیت کردستانی فرودگاه ها خواند، درعین حال گفت که خوب است مسائل از روش مذاکره حل شود.

دولت بغداد مطرح کرده است ، نتایج همه پرسی را برسمیت نخواهد شناخت و در باب آن هیچ مذاکره ای نخواهد کرد.

به توجه به مخالفت های بین المللی ، منطقه ای و دولت مرکزی عراق و مغایرت آشکار با قانون بنیادی عراق و قانون های بین المللی، همه پرسی جدایی اقلیم کردستان عراق دوشنبه قبلی در مناطقی از شمال عراق ( استان های اربیل، سلیمانیه و دهوک و جاهای مورد نزاع از نمونه کرکوک و خانقین) برگزار شد.

برای شما نیز جالب است؟
ناو هسته ای هواپیمابر آمریکا در راه شبه جزیره کره

پی جی ایر امیدوار است خبر جراید: بغداد از هواپیماهای خارجی خواست به کردستان پرواز نکنند مورد بهره برداری شما قرار گرفته است.
به علاوه از طرف دیگر میتوانید دوستان خود را از روش ابزارهای در معرض سایت پی جی ایر با خبر کنید.

منبع خبر


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اخبار هوانوردی خارجی
تبلیغات