خبرهای ویژه

» هوانوردی عمومی » تولید هواپیمای کم مصرف، کم صدا و دوستدار محیط زیست – . | .

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۰۴ - ۳:۳۳

 کد خبر: 13611
 38 بازدید
 دیدگاه‌ها برای تولید هواپیمای کم مصرف، کم صدا و دوستدار محیط زیست – . | . بسته هستند

تولید هواپیمای کم مصرف، کم صدا و دوستدار محیط زیست – . | .

در عرصه صنعت هواپیمایی شما را به خواندن نوشته ای با عنوان تولید هواپیمای کم مصرف، کم صدا و دوستدار محیط زیست – . | . دعوت مینماییم. به نوشته . با استناد به گفته فیوچریسم، همه ساله صدها میلیون نفر در تمامی جهان به سفر های هوایی می روند و ارتقای کیفیت و قابلیت […]

تولید هواپیمای کم مصرف، کم صدا و دوستدار محیط زیست – . | .

در عرصه صنعت هواپیمایی شما را به خواندن نوشته ای با عنوان تولید هواپیمای کم مصرف، کم صدا و دوستدار محیط زیست – . | . دعوت مینماییم.

به نوشته . با استناد به گفته فیوچریسم، همه ساله صدها میلیون نفر در تمامی جهان به سفر های هوایی می روند و ارتقای کیفیت و قابلیت های هواپیماهای مسافربری به همین دلیل ارزش انکارناپذیری دارد.

گروهی از دانش پژوهان دانشگاه ام آی تی با هم کاری دو کمپانی خصوصی موفق به تولید نمونه ابتدایی یک هواپیمای پیشرفته شده اند که بسیاری از مشکلات هواپیماهای تجاری حال حاضر را ندارد.

این گروه فعالیت های خود را از سال ۲۰۰۸ شروع کرده اند و می گویند بعد از ۹ سال تلاش کالایی معرفی کرده اند که سروصدای آن در مقایسه با هواپیماهای عادی کم است، آلودگی زیست محیطی ناچیزی دارد و از همه با اهمیت تر مصرف سوخت بالایی ندارد.

این دستاوردها عرصه را برای پرواز هواپیماها در مسیرهای کوتاه تر و کم ارتفاع تر ممکن می کند و دلیل می شود سفر های هوایی به تجربه ای لذت بخش تر مبدل شود.

مهمترین اختلاف این هواپیما با هواپیماهایی مانند بوئینگ ۷۳۷ و ایرباس ۳۲۰ موقعیت قرارگیری و نصب موتور است. موتور این هواپیما به جای نصب در پایین بال در بالای بدنه آن و در نزدیکی دم هواپیما قرار گرفته که دلیل گسترش کارآیی آن شده است.

بدنه این هواپیما پهن تر از هواپیماهای مسافربری عادی بوده و حالتی مکعبی شکل دارد. دم این هواپیما هم سبک تر و کوچک تر است و بالهای آن مقاومت کمتری در مقابل فشار هوا دارند. دی ۸ درمقایسه با هواپیماهای جت مسافربری تا ۳۷ درصد کمتر سوخت مصرف می کند و آلودگی صوتی آن تا ۵۰ درصد کمتر است.

برای شما نیز جالب است؟
۱۳۰ پرواز برنامه‌ای هفتگی در فرودگاه کرمانشاه انجام می‌شود - . | .

میزان تولید گاز اکسید نیتروژن در لحظه برخاستن و نشستن این هواپیما تا ۸۷ درصد کمتر است.

تست این هواپیما در ناسا کماکان ادامه دارد و این امیدواری می باشد دی ۸ تا سال ۲۰۳۵ برای پروازهای عادی تکمیل شود.

میتوانید نوشته تولید هواپیمای کم مصرف، کم صدا و دوستدار محیط زیست – . | . را برای دوستان خود ارسال کنید. برای این منظور از ابزارهای سایت استفاده نمایید.

منبع خبر


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : هوانوردی عمومی
تبلیغات