خبرهای ویژه

» علم و پژوهش هوانوردی » تولید نانوحسگر برای شناسایی فشارهای روی بدنه هواپیما

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۱۳ - ۱۹:۳۷

 کد خبر: 13191
 98 بازدید
 دیدگاه‌ها برای تولید نانوحسگر برای شناسایی فشارهای روی بدنه هواپیما بسته هستند

تولید نانوحسگر برای شناسایی فشارهای روی بدنه هواپیما

نوشته علمی تولید نانوحسگر برای شناسایی فشارهای روی بدنه هواپیما در دسته مطالب علمی پژوهشی مرتبط با صنعت هوانوردی قرار میگیرد. پیشتر این نوشته را بخوانید. گرولتکس یکی از کمپانی های تولید کننده مواد و ابزارهای پیشرفته در امریکاست که چندی قبلً مطرح کرد ظرفیت تولید تجاری گرافن خود را گسترش داده است. برای این […]

تولید نانوحسگر برای شناسایی فشارهای روی بدنه هواپیما

نوشته علمی تولید نانوحسگر برای شناسایی فشارهای روی بدنه هواپیما در دسته مطالب علمی پژوهشی مرتبط با صنعت هوانوردی قرار میگیرد. پیشتر این نوشته را بخوانید.

گرولتکس یکی از کمپانی های تولید کننده مواد و ابزارهای پیشرفته در امریکاست که چندی قبلً مطرح کرد ظرفیت تولید تجاری گرافن خود را گسترش داده است. برای این کار واحد تولیدی تازه ای راه‌اندازی شده که حاوی اتاق تمیز کلاس هزار برای تولید گرافن و تولیدات بنا شده بر گرافن مانند سنسور، پیل خورشیدی و پنجره‌های ضداشعه ایکس […]

گرولتکس یکی از کمپانی های تولید کننده مواد و ابزارهای پیشرفته در امریکاست که چندی قبلً مطرح کرد ظرفیت تولید تجاری گرافن خود را گسترش داده است.

برای این کار واحد تولیدی تازه ای راه‌اندازی شده که حاوی اتاق تمیز کلاس هزار برای تولید گرافن و تولیدات بنا شده بر گرافن مانند سنسور، پیل خورشیدی و پنجره‌های ضداشعه ایکس است. این خط تولید تازه توانایی دارد ورقهای گرافنی در مقیاس تجاری و با کیفیت بالا تولید کند؛ این تولیدکننده تکنولوژی تولید خود را به‌صورت پتنتی به ثبت رسانده که با بهره برداری از آن امکان تولید مواد با کیفیت بالا و هزینه کم ممکن می‌شود.

تکنولوژی مورد بهره برداری این تولیدکننده در دانشگاه کالیفرنیا پیشرفت داده شده است؛ این تولیدکننده مدتی قبل موفق به دریافت گرنتی برای دیزاین پیل خورشیدی دو طرفه شده است.به علاوه از طرف دیگر بحث هایی در باب قراردادی با بخش دفاعی امریکا شروع شده تا این تولیدکننده آرایه‌ حسگری بنا شده بر گرافن برای شناسایی استرس های ساختاری روی هواپیما تولید کند.

برای شما نیز جالب است؟
دیزاین نرم افزار کرایه هواپیما در فرانسه

کمپانی گرولتکس برای تولید این تولیدات از گرافن سود میبرد؛ این کار با بهره برداری از تکنولوژی مخصوصی انجام می‌شود که بطور کلیً با فرآیندهای استاندارد موجود در صنعت مطابقت دارد به علاوه از طرف دیگر هزینه‌های تولید آن از روشهای موجود بسیار کمتر است.جف درا؛ مدیر‌عامل این تولیدکننده بیان می کند: «جامعه گرافن امریکا نقش مهمی در بسیاری از فرآیندهای تحقیق و پیشرفت در جهان دارد؛ از این جهت راه‌اندازی این خط تولید می‌تواند ظرفیت های داخلی گرافن CVD را در امریکا گسترش دهد.»

به اشتراک شیوه های تولید گرافن، راهی موسوم به CVD می‌تواند برای تولید کالا با کیفیت بالا استفاده شود؛ گرافنی که برای استفاده در صنعت الکترونیک بسیار خوب است.گرافن ماده‌ای با خواص منحصر به‌فرد است که به دلیل ویژگیهای خود می‌تواند در حسگرها، پیل‌های خورشیدی، پوست مصنوعی، تصفیه آب و نمایشگر های انعطاف‌پذیر استفاده شود

در نظر داشته باشید که در بیشتر مواقع میتوانید با ابزارهای سایت پی جی ایر اخبار و مطالب سایت از نمونه خبر تولید نانوحسگر برای شناسایی فشارهای روی بدنه هواپیما برای دوستانتان ارسال کنید.
برای این منظور ابزارهایی در پایین جای گرفته شده است.
پی چی ایر | اخبار هوانوردی

منبع خبر


برچسب ها :
دسته بندی : علم و پژوهش هوانوردی
تبلیغات