خبرهای ویژه

» هوانوردی عمومی » تولید موتورهای توربوجت و توربوفن به وسیله دانش پژوهان ایرانی – . | .

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۱۹ - ۱۹:۴۷

 کد خبر: 12249
 178 بازدید
 دیدگاه‌ها برای تولید موتورهای توربوجت و توربوفن به وسیله دانش پژوهان ایرانی – . | . بسته هستند

تولید موتورهای توربوجت و توربوفن به وسیله دانش پژوهان ایرانی – . | .

در عرصه صنعت هواپیمایی شما را به خواندن نوشته ای با عنوان تولید موتورهای توربوجت و توربوفن به وسیله دانش پژوهان ایرانی – . | . دعوت مینماییم. به نوشته . با استناد به گفته معاونت علمی و تکنولوژی ریاست جمهوری، حسین پورفرزانه در خصوص پیشرفت های عرصه موتور هوایی، گفت: دیزاین و تولید موتورهای […]

تولید موتورهای توربوجت و توربوفن به وسیله دانش پژوهان ایرانی – . | .

در عرصه صنعت هواپیمایی شما را به خواندن نوشته ای با عنوان تولید موتورهای توربوجت و توربوفن به وسیله دانش پژوهان ایرانی – . | . دعوت مینماییم.

به نوشته . با استناد به گفته معاونت علمی و تکنولوژی ریاست جمهوری، حسین پورفرزانه در خصوص پیشرفت های عرصه موتور هوایی، گفت: دیزاین و تولید موتورهای هوایی توربوجت، توربوفن و دیگر موتورها باعث گسترش خودباوری ملی کشور شده است.

وی اضافه کرد: عرصه موتورهای هوایی در دنیا از ارزش مخصوصی دارا است و در نقشه جامع علمی کشور با اسم یکی از زیربخش های هوافضا و از اهداف نظام علم و تکنولوژی شمرده می شود.

به گفته پورفرزانه، عده ای خصوصیت ها، ظرفیت ها و توانمندی های ایران مانند پهناور بودن این سرزمین، موقعیت ممتاز ژئوپولیتیک، تجربه کسب توانمندی در دیزاین موتورهای هوایی و سود برداری از آنها، سابقه طولانی در فعالیت های هوایی و هوانوردی، وجود زیرساخت های خوب تعمیرات و نگهداری، دیزاین و تولید موتور،  وجود دانشگاه ها و پژوهشگاه های کلاس جهانی و وجود نیروی انسانی مستعد، نخبه و کارشناس ضرورت توجه به این بخش را در کشور نشان می دهد.

وی تصریح کرد: وجود این ظرفیت ها و توانمندی ها همراه با فرصت های صدرنشین نوید موفقیت های بزرگ را در آتی نه خیلی دور می دهد موفقیت هایی که در صورت وجود برنامه ای جامع و تلاش مستمر و همدلانه بازیگران عرصه صنعت دیزاین و تولید موتورهای هوایی دور از دسترس نخواهد بود.

مسئول کمیته تخصصی موتورهای هوایی ستاد صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی ادامه داد: نقش این عرصه در ارتقای اقتدار و امنیت ملی، پیشران علم و تکنولوژی در دیگر عرصه ها و منافع حاصل از سرریز تکنولوژی های پیشرفت یافته یا لوکالیزه کردن شده به دیگر بخش ها نیز از نمونه دیگر عواملی هستند که صنعت دیزاین و تولید موتورهای هوایی را در سطح جهانی به یک عرصه راهبردی مبدل کرده است.

برای شما نیز جالب است؟
بازگشت هواپیمای مسیر مشهد - تهران به دلیل نقص فنی در موتور - . | .

میتوانید نوشته تولید موتورهای توربوجت و توربوفن به وسیله دانش پژوهان ایرانی – . | . را برای دوستان خود ارسال کنید. برای این منظور از ابزارهای سایت استفاده نمایید.

منبع خبر


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : هوانوردی عمومی
تبلیغات