خبرهای ویژه

» اخبار هوانوردی داخلی » توافق ایران با روسیه برای خرید ۱۲ هواپیمای سوخو سوپرجت ۱۰۰

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۰۵ - ۱:۳۷

 کد خبر: 12899
 130 بازدید
 دیدگاه‌ها برای توافق ایران با روسیه برای خرید ۱۲ هواپیمای سوخو سوپرجت ۱۰۰ بسته هستند

توافق ایران با روسیه برای خرید ۱۲ هواپیمای سوخو سوپرجت ۱۰۰

در عرصه هوانوردی داخلی خبری در سایتهای اینترنتی پخش شده مبنی بر توافق ایران با روسیه برای خرید ۱۲ هواپیمای سوخو سوپرجت ۱۰۰. پیشتر به مشروح این خبر میپردازیم. ایران پیمان خرید ۱۲ فروند هواپیمای پیشرفته مسافربری سوخو سوپرجت ۱۰۰ را با روسیه امضا کرده است. به نوشته ایرنا، الکساندر نوواک وزیر انرژی روسیه و […]

توافق ایران با روسیه برای خرید ۱۲ هواپیمای سوخو سوپرجت ۱۰۰

در عرصه هوانوردی داخلی خبری در سایتهای اینترنتی پخش شده مبنی بر توافق ایران با روسیه برای خرید ۱۲ هواپیمای سوخو سوپرجت ۱۰۰. پیشتر به مشروح این خبر میپردازیم.

ایران پیمان خرید ۱۲ فروند هواپیمای پیشرفته مسافربری سوخو سوپرجت ۱۰۰ را با روسیه امضا کرده است.

به نوشته ایرنا، الکساندر نوواک وزیر انرژی روسیه و مدیرعامل روسی کمیسیون مشترک هم کاری های اقتصادی دو کشور خبر امضای این پیمان را در حاشیه اجرا کنفرانس هوافضای مکس -۲۰۱۷ مطرح کرد که ۷۶۰ کمپانی از ۴۰ کشور از نمونه ایران در آن کمپانی داشتند و روز یکشنبه انتهای یافت.خبرگزاری اسپوتنیک امروز (چهارشنبه) در این باره گزارش داد: روسیه و ایران برای فروش ۱۲ هواپیمای سوخوسوپرجت ۱۰۰ توافق کردند و محتمل است که در آتی نیز قراردادی برای فروش ۳۰ هواپیمای دیگر امضا کنند.

پیشتر نیز ولادیسلاو ماسالوف یک مقام روسی در امور هواپیماهای مسافربری گفته بود که فروش این هواپیما به ایران نیازمند موافقت تولیدکنندگان آمریکایی قطعات هواپیما است. روسیه دو روز قبل بدون نیز اسم بردن از اسامی کشورها مطرح کرده بود که پیمان فروش ۲۰ فروند هواپیمای سوخو سوپرجت ۱۰۰ را با خریداران مختلف امضا کرده است.

آلکساندر نوواک وزیر انرژی روسیه چندی قبل از برنامه جمهوری اسلامی برای خرید ۱۲ فروند هواپیمای مسافربری سوخو سوپرجت-۱۰۰ خبر داده بود.نوواک در گفت وگو با شبکه تلویزیونی روسیه اظهار کرد: مسکو علاقه مند به اجرا خط تولید قطعات و ابزارهای هواپیماهای روسی در ایران است و اگر توصیه طرف ایرانی را دریافت کنیم، تکمیل بررسی هستیم. وی اضافه کرد: کمپانی های روسی با شریک های ایرانی برای تنظیم پیشنهادها و توافق های معین هم کاری می کنند.

برای شما نیز جالب است؟
پرواز هواپیماهای Atr بزودی به کشورهای همسایه شروع می‌شود

دنیس مانتوروف وزیر صنعت و تجارت روسیه نیز گفته است: ما به تحویل هواپیمای مسافربری SSJ-100 علاقه مندیم.براساس گزارش های فنی و تخصصی معرفی شده، سوپر جت ۱۰۰، اولین هواپیمای صد نفره دنیاست که به روش «FLY-BY-WIRE» هدایت می شود که هیچ تفاوتی با هواپیماهای مدرن «ایر باس» ندارد و سطوح فرامین آن به وسیله فرمان های الکترونیکی هدایت می شود و با این وجود با کمترین میزان فشار بر خلبان، بیشترین دقت را دارد.

این هواپیما کالا هم کاری سری ای از صنایع هواپیمایی غرب و شرق است و تمامی تولیدکنندگان قطعات اصلی آن مانند موتور، سامانه های فرود، الکترونیکی و دیگر قطعات کمپانی های مشهور آمریکایی و اروپایی مانند Goodrich, Sutton و… هستند. براساس مشخصات مطرح شده، این هواپیما هیچ تفاوتی با دیگر هواپیماهای ساخته شده در غرب ندارد و با استناد به تعداد صندلی ها، قدرت موتور و به علاوه از طرف دیگر فرکانس های مختلف می تواند در فرودگاه های کشورهای مختلف از نمونه ایران با موقعیت جغرافیایی دارای اختلاف تا سقف شش پرواز در روز فعالیت کند.

روسیه هفت سال پیش سود برداری از این نوع هواپیما را شروع کرده و کمپانی سوخو نیز تا به این لحظه سفارش تولید ۱۹۷ فروند را دریافت کرده که ۴۹ فروند آن در دست کمپانی های هوایی روسی و کشورهایی مانند اندونزی و ارمنستان قرار گرفته است.مسکو متکی به برنامه فروش هواپیمای پیشرفته سوپرجت ۱۰۰ می خواهد در چارچوب راهبرد گسترش سطح روابط اقتصادی با تهران، بخشی از نیازهای مارکت هوایی ایران را تامین و به علاوه از طرف دیگر سود ارزی بیشتری جذب کند تا بتواند منابع مالی ضروری را برای گسترش تولید آن به چنگ آورد. وانگهی، گسترش پرواز این نوع هواپیما در ایران می تواند برای دیگر خریداران مارکت جهانی سوخو سوپرجت نیز آگهی خوبی باشد و برداشت قبلی اختلاف کیفیت هواپیماهای روسی با غربی را کمرنگ تر کند.

برای شما نیز جالب است؟
مجلس در جریان خرید هواپیما از روش ایرلاین‌های خصوصی نیست


امیدواریم خبر توافق ایران با روسیه برای خرید ۱۲ هواپیمای سوخو سوپرجت ۱۰۰ مورد بهره برداری شما قرار گرفته است.
میتوانید دوستان خود را از روش ابزارهای در معرض سایت پی جی ایر با خبر کنید.

منبع


برچسب ها :
دسته بندی : اخبار هوانوردی داخلی
تبلیغات