خبرهای ویژه

» هوانوردی عمومی » تخریب هواپیماهای «روز قیامت» آمریکا در توفان – . | .

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۰۵ - ۲۲:۳۶

 کد خبر: 12485
 169 بازدید
 دیدگاه‌ها برای تخریب هواپیماهای «روز قیامت» آمریکا در توفان – . | . بسته هستند

تخریب هواپیماهای «روز قیامت» آمریکا در توفان – . | .

در عرصه صنعت هواپیمایی شما را به خواندن نوشته ای با عنوان تخریب هواپیماهای «روز قیامت» آمریکا در توفان – . | . دعوت مینماییم. به نوشته . با استناد به گفته راشاتودی، ۲ فروند از هواپیمای ویژه آمریکا که با نیت حفظ جان مدیران این کشور در مقابل حملات اتمی ممکن ساخته شده بودند […]

تخریب هواپیماهای «روز قیامت» آمریکا در توفان – . | .

در عرصه صنعت هواپیمایی شما را به خواندن نوشته ای با عنوان تخریب هواپیماهای «روز قیامت» آمریکا در توفان – . | . دعوت مینماییم.

به نوشته . با استناد به گفته راشاتودی، ۲ فروند از هواپیمای ویژه آمریکا که با نیت حفظ جان مدیران این کشور در مقابل حملات اتمی ممکن ساخته شده بودند بر اثر توفان تخریب شده اند.

حادثه طوفان و گردباد حدود یک هفته پیش رخ داده با اینحال این حادثه برای نیروی هوایی آمریکا چنان شرم آور است که یک هفته بعد از حادثه در باره آن سخن به میان آورده است. این حادثه باعث شد که ۲ هواپیمای ویژه مقاوم در مقابل حمله اتمی در آمریکا از دور خارج شوند.

تخریب فعالیت این دو هواپیمای ویژه نیروی هوایی آمریکا در شرایطی است که مدیران نظامی آمریکا گفته بودند این هواپیماها در طرف دیگر سیستم های گرمایشی شدید و امواج الکترومغناطیسی بمب اتم نیز مقاوم هستند.

اسم این نوع هواپیما را «روز قیامت» نهاده‌ بودند و گفته می شد این نوع هواپیما در طرف دیگر حمله اتمی نیز مقاوم است با اینحال ۲ هواپیمای روز قیامت در پی طوفان و گردباد چنان آسیب دیده‌اند که امکان پرواز ندارند.

اسم این هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ از نوع E-۴B را روز قیامت (دومسدِی) نهاده‌اند. برنامه این هواپیماها در جریان جنگ سرد تکمیل شد و هدف آن فرماندهی جنگ به وسیله وزیر دفاع و مدیرعامل ستاد ارتش آمریکا در فضا در صورت حمله اتمی روسیه به آمریکا بود.

این هواپیماها با سیستم های فوق محرمانه تکنولوژی الکترونیک پیشرفته قادر اند از روش ماهواره با هر نقطه از جهان رابطه برقرار کنند و با زیردریایی‌های اتمی رابطه داشته باشند.

برای شما نیز جالب است؟
اولین جت شخصی تک موتوره دنیا را مشاهده نمائید - . | .

نیروی هوایی آمریکا به علاوه از طرف دیگر تایید کرده که دو فروند از کل چهار هواپیماهای نوع روز قیامت در روزهای میانی ماه ژوئن در پایگاه هوایی در ایالت نبراسکای این کشور، به رغم پوسته محافظ خارجی خود به وسیله طوفان و گردباد آسیب دیده‌اند.

شبکه تلویزیونی سی‌ ان‌ ان آمریکا نیز گزارش داده که در جریان طوفان و گردباد واپسین در آمریکا ۸ فروند هواپیمای نظامی این کشور نیز آسیب دیده‌اند. در این خبر آمده است که هواپیماهای آسیب دیده، هواپیماهای شناسایی بوئینگ از نوع RC-۱۳۵ بوده‌اند.

پاتریک رایدر، سخنگوی نیروی هوایی آمریکا در این باره به سی‌ ان‌ ان گفت ۶ فروند از این هواپیماهای آسیب دیده تعمیر شده و باز هم امکان پرواز دارند.

میتوانید نوشته تخریب هواپیماهای «روز قیامت» آمریکا در توفان – . | . را برای دوستان خود ارسال کنید. برای این منظور از ابزارهای سایت استفاده نمایید.

منبع خبر


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : هوانوردی عمومی
تبلیغات