خبرهای ویژه

» هوانوردی عمومی » تحول روابط گردشگری ایران و صربستان/ پیش‌دستی صرب‌ها در جذب گردشگر – . | .

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۰ - ۴:۵۷

 کد خبر: 13393
 85 بازدید
 دیدگاه‌ها برای تحول روابط گردشگری ایران و صربستان/ پیش‌دستی صرب‌ها در جذب گردشگر – . | . بسته هستند

تحول روابط گردشگری ایران و صربستان/ پیش‌دستی صرب‌ها در جذب گردشگر – . | .

در عرصه صنعت هواپیمایی شما را به خواندن نوشته ای با عنوان تحول روابط گردشگری ایران و صربستان/ پیش‌دستی صرب‌ها در جذب گردشگر – . | . دعوت مینماییم. .- گروه فرهنگ: اردیبهشت ماه امسال بود که مدیرعامل سابق سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ایران در دیدار «ولادان ووکوساولیویچ» وزیر فرهنگ و رسانه صربستان در تهران گفتگو کرد […]

تحول روابط گردشگری ایران و صربستان/ پیش‌دستی صرب‌ها در جذب گردشگر – . | .

در عرصه صنعت هواپیمایی شما را به خواندن نوشته ای با عنوان تحول روابط گردشگری ایران و صربستان/ پیش‌دستی صرب‌ها در جذب گردشگر – . | . دعوت مینماییم.

.- گروه فرهنگ: اردیبهشت ماه امسال بود که مدیرعامل سابق سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ایران در دیدار «ولادان ووکوساولیویچ» وزیر فرهنگ و رسانه صربستان در تهران گفتگو کرد و از نگاه تازه ایران برای ایجاد روابط دوجانبه و چندجانبه با دیگر کشورها با محوریت تعاملات فرهنگی و گردشگری اطلاع داد.

قبل از این هم رفت و آمدها از صربستان برای ملاقات با روسا و مدیران مختلف ایران از نمونه در عرصه‌های اقتصادی زیاد بود و ایران نیز تصمیم گرفته بود که در عرصه روابط با صربستان اکتیو تر رفتار کند. بر همین اساس، عرصه‌های پیشرفت روابط در عرصه‌های مختلف مورد تاکید دو کشور قرار گرفت. قبل از این، برقراری پرواز مستقیم، معرفی تسهیلات صدور و یا باطل روادید و هم کاری های بانکی میان ایران و صربستان سرلوحه رفتار دو کشور قرار گرفته بود.

اسفندماه سال قبلی و در سفر علاء‌الدین بروجردی مدیرعامل کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به صربستان نیز دولت این کشور مطرح کرد که اراده جدی برای پیشرفت تجارت بین دو کشور دارد و خواستار امضای موافقت‌نامه تجارت آزاد بین صربستان و ایران شد.

همان موقع اولین تور گردشگری ایران شامل حدود ۲۰۰ گردشگر لحظه ورود به صربستان در مراسم مخصوصی مورد استقبال معاون در ابتدا وزیر و وزیر گردشگری، تجارت و ارتباطات صربستان و به علاوه از طرف دیگر سفیر ایران قرار دریافت کردند.

راسیم لیاییچ معاون در ابتدا وزیر و وزیر گردشگری، تجارت و ارتباطات صربستان در این مراسم که مجید فهیم‌پور سفیر کشورمان در بلگراد هم درآن حضور داشت با اشاره به اینکه سفر این گروه از گردشگران ایرانی به صربستان اولین گام در گسترش هم کاری های گردشگری دو کشور بعد از امضای توافق نامه در این عرصه در سال قبلی است ابراز امیدواری کرد که مهمانان ایرانی علاقمند به صربستان در آتی بیشتر شوند.

برای شما نیز جالب است؟
بوئینگ تکنولوژی پیش بینی آشفتگی جوی می سازد - . | .

معاون در ابتدا وزیر صربستان در این مراسم که در سازمان گردشگری صربستان برگزار شد آن روز را برای صنعت گردشگری صربستان و به علاوه از طرف دیگر در روابط صربستان و ایران روز بزرگی خواند و گفت: بر این باورم که بعد از دیدار از مناظر مختلف و اقامت در کشورمان تصویر و دیگاه خوبی را از صربستان خواهید داشت.

استقبال از ایرانی‌ها در بدو ورود به صربستان 

«ماریا لابوویچ» مدیرعامل سازمان گردشگری صربستان نیز ضمن خوش آمدگویی به گردشگران ایرانی با اشاره به اینکه حدود ۲۰۰ گردشگر ایرانی ۴ روز در صربستان اقامت می‌کنند، گفت که مهمانان ایرانی این فرصت را خواهند داشت که از اماکن دیدنی پایتخت و به علاوه از طرف دیگر شهر نووی ساد، فروشکا گورا، سرمسکا کارلوویتسا بازدید کنند.

راسیم لیاییچ معاون در ابتدا وزیر صربستان به علاوه از طرف دیگر امضای توافقنامه هم کاری های گردشگری بین صربستان و ایران در دسامبر قبلی در تهران را اولین گام و ورود اولین گروه گردشگران ایرانی به صربستان را دومین گام مهم در گسترش هم کاری هایی دو کشور دانست.

در جستجوی گسترش هم کاری‌های گردشگری بین تهران و بلگراد شهریورماه امسال دفتر مطبوعاتی دولت صربستان مطرح کرد: شهروندان ایران و هند الزامی به دریافت ویزا برای سفر به صربستان ندارند. کشور صربستان با استناد به منافع گردشگری و جلب شهروندان این کشورها برای سفر توریستی، روادید را باطل کرد. تصمیم مربوطه در جریان نشست روز۲۲ ماه اوت سال ۲۰۱۷ دولت جمهوری صربستان اتخاذ شد. مطابق با این ایده ورود گردشگران این کشورها و سرمایه گذاران بالقوه، جو کاری مطلوبی ایجاد خواهد نمود و دلیل افزایش مناسبات با این دوکشور و صعود آن به سطح بالاتری خواهد شد.

برای شما نیز جالب است؟
دادگاه آلمان: هواپیمایی کویت حق دارد اسرائیلی ها را سوار نکند - . | .

جلوگیری از ورود بی‌ضابطه ایرانی‌ها

از وقتی که کشور صربستان مطرح کرد که ویزای گردشگری این کشور برای اتباع هندی و ایرانی باطل شده است، بسیاری از ایرانی‌ها چمدان‌های خود را بستند و راهی شدند با اینحال عده ای از آن‌ها به تاریخ باطل ویزا دقت نکرده بودند چرا که این باطل ویزا از یازدهم شهریورماه اجرایی می‌شد عده ای دیگر هم به دلیل مشکلاتی که در پاسپورت داشتند اجازه ورود نگرفتند. بدین جهت نتوانستند به صربستان وارد شوند و به ترکیه دیپورت شدند.

یعقوب قاسمی مجری تورهای گردشگری صربستان و از فعالان عرصه تورهای ورودی در گفتگو با خبرگزاریهای اقتصادی گفت: دلیل برگشت این گردشگران نداشتن واچر هتل و یا سخت در پاسپورت و در دست نداشتن پول کافی بوده است. با اینکه صربستان ویزای خود را برای ایرانی‌ها باطل کرد با اینحال مطرح کرد که باید هر کسی که وارد کشور می‌شود از قبل برنامه‌اش واضح باشد یعنی بداند کدام هتل برنامه ریزی شده است برود و از قبل هزینه آن را نیز پرداخت کرده باشد و یا بابت هر روز که در آنجا اقامت دارد، حداقل ۱۰۰ یورو با خود همراه داشته باشد. اصلا این طور نیست که وقتی ویزا باطل شد هر کسی بتواند چمدان بسته و وارد کشور دیگری شود.

از ماه آتی برنامه ریزی شده است پرواز مستقیمی بین بلگراد و تهران برقرار شود تحت این شرایط رفت و آمدها به این کشور زیاد خواهد شد. با این وجود در فصل تابستان نیز پرواز مستقیمی وجود داشت که فرصت آن تمام شد و مسافران آن نیز با ویزا به صربستان رفتند.

برای شما نیز جالب است؟
به چه نحو می توانم خلبان هواپیمای مسافربری شوم؟

مسافرانی که می خواستند از ایران به صربستان با تور گردشگری بروند باید بابت ویزا تنها ۷ دلار می‌پرداختند این هزینه با اینکه زیاد نبود با اینحال همین هزینه نیز از مبلغ تورهای گردشگری حذف شد. با اینحال افرادی که انفرادی به این کشور می رفتند ۹۸ دلار باید می پرداختند.

تلاش برای معرفی ایران به صرب‌ها

با باطل ویزای صربستان و ایجاد پرواز مستقیم برای این کشور، میزان حجم ورود گردشگران ایرانی به کشور صرب‌ها گسترش می‌یابد چرا که این کشور در همسایگی کشورهایی از نمونه بلغارستان و کرواسی و بوسنی و هرزگوین قرار دارد و در حقیقت کشوری نزدیک به اروپاست. اجرای چنین سیاست هایی با کشورهای دیگر باعث شده تا صنعت گردشگری آنها رونق بگیرد مانند گرجستان که اخیرا یکی از مقاصد مهم گردشگران ایرانی شده بود و سالانه ارز فراوانی از ایران روانه این کشور برای دیدن دو شهر تفلیس و باتومی می‌شود.

با اینحال از آن سو برنامه ریزی شده است چقدر گردشگر به ایران آمده و صنعت گردشگری ما را رونق دهند؟ آیا برنامه‌ای برای ورود صرب‌ها به ایران می باشد؟ در این باره هم یعقوب قاسمی گفت که محاسبه ورود گردشگران صرب به ایران زیاد نیست. تنها ۶ گروه سالانه به ایران می‌آمد. با اینحال برنامه ریزی شده است تورهای گردشگری از صربستان به ایران برگزار شود چون پرواز مستقیم هر هفته برقرار خواهد شد.  حتی مقرر کرده شده تا چندین عدد از مدیران نشریهها و اژانس‌های مسافرتی صرب به ایران آمده و از جاذبه‌های گردشگری ایران برای شناسایی دیدن کنند.

گردشگران صرب مانند گردشگران کشورهای دیگر بیشتر از مسیر سنتی و گردشگری ایران بازدید می‌کنند یعنی شهرهای تهران، اصفهان، یزد و کاشان.  فعالان گردشگری ایران، می‌خواهند کرمان و عده ای از شهرهای شمالی را نیز به پکیج آنها اضافه نماید. با وجود این که بیشتر گردشگران ترجیح می دهند که همان راه کلاسیک را طی کنند.  

برای شما نیز جالب است؟
بهره برداری از هواپیماهای فضایی روباتیک از سال ۲۰۲۵ - . | .

اکنون عزم صربستان بر گسترش راوبط بهتر با ایران است بدین جهت آن‌ها از سال قبلی بررسی ها خود را پیرامون گردشگران ایرانی، ذائقه آنها و علاقه‌مندی‌های آنها شروع کرده‌اند تا به هر میزان بیشتر از مارکت گردشگران ایران سود ببرند. اقدامی که می‌بایست ایران نیز انجام دهد.

قاسمی در این باره از اجرا شب ایرانی در صربستان اطلاع داد و گفت: یک ماه دیگر این همایش برگزار خواهد شد تا آنها با جاذبه‌های ایران بیشتر آشنا شوند. به علاوه از طرف دیگر می خواهیم چندین عدد از فعالان گردشگری صربستان را به ایران آورده و ظرفیت ها را به آنها معرفی کنیم.

میتوانید نوشته تحول روابط گردشگری ایران و صربستان/ پیش‌دستی صرب‌ها در جذب گردشگر – . | . را برای دوستان خود ارسال کنید. برای این منظور از ابزارهای سایت استفاده نمایید.

منبع خبر


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : هوانوردی عمومی
تبلیغات