خبرهای ویژه

» هوا و فضا » بویینگ با تکنولوژی چاپ سه بعدی صنعت تولید ماهواره ها را متحول می کند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۱۵ - ۱۲:۳۶

 کد خبر: 12127
 207 بازدید
 دیدگاه‌ها برای بویینگ با تکنولوژی چاپ سه بعدی صنعت تولید ماهواره ها را متحول می کند بسته هستند

بویینگ با تکنولوژی چاپ سه بعدی صنعت تولید ماهواره ها را متحول می کند

نوشته بویینگ با تکنولوژی چاپ سه بعدی صنعت تولید ماهواره ها را متحول می کند در عرصه هول و فضا در مجله ها پخش شده بهانه ای شد که با شما علاقه مندان در رابطه قرار بگیریم. پیشتر به این طلب میپردازیم. کمپانی بویینگ به تولید ماهواره های بزرگ و توانمند و پر هزینه شهرت دارد. […]

بویینگ با تکنولوژی چاپ سه بعدی صنعت تولید ماهواره ها را متحول می کند

نوشته بویینگ با تکنولوژی چاپ سه بعدی صنعت تولید ماهواره ها را متحول می کند در عرصه هول و فضا در مجله ها پخش شده بهانه ای شد که با شما علاقه مندان در رابطه قرار بگیریم. پیشتر به این طلب میپردازیم.

کمپانی بویینگ به تولید ماهواره های بزرگ و توانمند و پر هزینه شهرت دارد. با اینحال این روند یقینا در آتی تغییر خواهد نمود. بوئینگ تصمیم گرفته است برای تولید ماهواره های بعدی خود از تکنولوژی چاپ سه بعدی و تعداد کمتری نیروی انسانی بهره ببرد.

رسم هایی حال حاضر این تولیدکننده برای تولید ماهواره بسیار لحظه و پرهزینه است و ممکن است تعداد ماهواره های تولید این تولیدکننده در سال از تعداد انگشتان دست بیشتر نشود. با اینحال پاول راسنوک مدیرکل بخش ماهواره های بویینگ در گفتگو با روزنامه وال استریت ژورنال گفته بویینگ نمی تواند به تولید ماهواره با این شیوه ها ادامه دهد و بازهم توان رقابت خود با دیگر کمپانی ها را حفظ کند.

امروزه کمپانی هایی که ماهواره های کوچکتر و کم هزینه تر می سازند از قطعات ماژولار برای سریع تر شدن روند تولید و کاهش هزینه ها استفاده می کنند. با اسم نمونه، کمپانی ایرباس با هم کاری یک کمپانی نوپا به اسم OneWeb در حال اجرا کارخانه ای برای تولید ماهواره به روش اتوماتیک در فلوریدا هستند. این کارخانه قادر خواهد بود طی هر سال صدها ماهواره کوچک با هزینه تقریبی پانصدهزار دلار برای هر فروند تولید کند.

ممکن نیست بویینگ بتواند به این میزان از تولید دست بیابد، چرا که ماهواره های تولید این تولیدکننده بزرگتر هستند با اینحال به هر حال خواهد موفق شد تا تعداد ماهواره های تولیدی خود در هر سال را گسترش دهد. بویینگ گفته هدف نهایی این تولیدکننده آن است که بتواند ماهواره ها را با همان سرعتی که در تولید هواپیما دارد تولید کند. برای نمونه، تولید یک فروند بویینگ ۷۳۷ تنها یازده روز طول می کشد.

برای شما نیز جالب است؟
انتقاد هایی که ایمنی پروازهای مسافربری را به اخطار خواهد انداخت

بویینگ از هم اینک تولید عده ای قطعات به روش سه بعدی را در کارخانه خود در لس آنجلس شروع کرده است و در حال برنامه ریزی برای بهره برداری از این قطعات در برنامه های خوب است.

ولی باید گفت، بد نیست بدانید یکی از معایب تولید ماهواره ها به روش ماژولار این است که عمر آنها به حداکثر هفت تا هشت سال می رسد که در مقایسه با متوسط عمر پانزده ساله دیگر ماهواره ها بسیار اندک است. با این وجود اگر از زاویه دیگری به این مسئله نگاه کنیم، این عمر کوتاه می تواند مزیت به شمار آید، چرا که خریداران بویینگ در فواصل زمانی کوتاه تری درخواست پرتاب ماهواره های پیشرفته تر به فضا را دارند و از این حیث، هرچه هزینه ماهواره ها پایین تر بیاید، پرتاب ماهواره های تازه راحت تر خواهد بود.

منبع: رسانه دیجیتال تک شات http://techshot.ir

در نظر داشته باشید که در بیشتر مواقع میتوانید با ابزارهای سایت پی جی ایر اخبار و مطالب سایت از نمونه خبر بویینگ با تکنولوژی چاپ سه بعدی صنعت تولید ماهواره ها را متحول می کند برای دوستانتان ارسال کنید.
پی چی ایر | اخبار هوانوردی

منبع خبر


برچسب ها : , ,
دسته بندی : هوا و فضا
تبلیغات