خبرهای ویژه

» ایمنی و سوانح » به چه نحو ناپدید شدن یک بوئینگ٧٢٧ در سال٢٠٠٣، به اسرارآمیزترین پرونده FBI مبدل شد؟

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۲۳:۰۵

 کد خبر: 12822
 217 بازدید
 دیدگاه‌ها برای به چه نحو ناپدید شدن یک بوئینگ٧٢٧ در سال٢٠٠٣، به اسرارآمیزترین پرونده FBI مبدل شد؟ بسته هستند

به چه نحو ناپدید شدن یک بوئینگ٧٢٧ در سال٢٠٠٣، به اسرارآمیزترین پرونده FBI مبدل شد؟

پیرامون سوانح هوایی و ایمنی پرواز خبری برای شما داریم با عنوان به چه نحو ناپدید شدن یک بوئینگ٧٢٧ در سال٢٠٠٣، به اسرارآمیزترین پرونده FBI مبدل شد؟ . “پی جی ایر” امیدوار است مورد بهره برداری علاقه مندان به این صنعت واقع شود. در ۲۵ می سال ۲۰۰۳ یک بویینگ ۷۲۷ از فرودگاه کواترو دی […]

به چه نحو ناپدید شدن یک بوئینگ٧٢٧ در سال٢٠٠٣، به اسرارآمیزترین پرونده FBI مبدل شد؟

پیرامون سوانح هوایی و ایمنی پرواز خبری برای شما داریم با عنوان به چه نحو ناپدید شدن یک بوئینگ٧٢٧ در سال٢٠٠٣، به اسرارآمیزترین پرونده FBI مبدل شد؟ . “پی جی ایر” امیدوار است مورد بهره برداری علاقه مندان به این صنعت واقع شود.

در ۲۵ می سال ۲۰۰۳ یک بویینگ ۷۲۷ از فرودگاه کواترو دی فیویریو در لواندا ،آنگولا سرقت شد و بدون برجای گذاشتن هیچ اثری از خود ناپدید گردید.

این ناپدید شدن بقدری باورنکردنی بود که غیر از کمیته های تحقیق و تفحص جهانی ،حتی FBI و CIA را نیز تحریک کرد تا برای تحقیق پیرامون این مثال اسرار آمیز وارد رفتار شوند. و با اینحال مسئله از انجا شروع شد که درست قبل از غروب آنروز ، دو مرد سوار هواپیمای خالی و بدون خلبان شدند .با اینحال ان دو مرد که بودند و برای چه سوار هواپیما شدند؟ یکی از ان دو نفر مهندس پرواز بن چارلز پادیلا و دیگری یک مکانیک از کمپانی هواپیمایی کنگو بود .

هیچکدام از ان دو مرد شرایط را برای پرواز ان هواپیما نداشتند و اساسا خلبان نبودند و در ثانی نمی توانستند بویینگ را به پرواز در اورند بدلیل آنکه هواپیمای بویینگ به سه خدمه برای پرواز نیاز دارد. آنها تنها برای تعمیرات جزیی در صورت نیاز و چک کردن وارد هواپیما شدند و تنها می بایست هواپیما را برای یک پرواز امن تکمیل نمایند.

در هرحال این هواپیما ساعتی بعد از ورود این دو، بدون اجازه و رابطه با برج مراقبت شروع به تاکسینگ نموده و سپس در حالتی بسیار نامتعادل و نا منظم وارد یک ران وی شده و شروع به حرکت نمود و برج مراقبت فورا متوجه شده و تلاش کرد با هواپیما رابطه برقرار نماید با اینحال به هر میزان تلاش کرد جوابی داده نشد.غیر از آن ترانسپوندر ردیابی نیز خاموش بود. خلاصه کلام اینکه به اشتراک بهت و حیرت و نگرانی مدیران برج مراقبت و همزمان با اینکه چراغ های هواپیما خاموش بود در جهت جنوب غربی بر فراز اقیانوس اطلس به پرواز سود و کم کم از صفحه رادار نیز ناپدید شد.

برای شما نیز جالب است؟
۲۰ زخمی در سانحه برخورد هواپیمای روسیه با توده هوای کم فشار

از ان لحظه تا به این لحظه هیچ اثری نه از هواپیما و نه از ان دو مرد یافت شده و به توجه به جستجو و بررسی ها زیاد هیچ نتیجه ای نه از خود ان یا لاشه اش پیدا نشده مضافا اینکه اصلا معلوم نیست که هواپیما سقوط کرده باشد و از همه مهمتر اینکه چگونه ان دو مرد که معلومات ناکافی از به پرواز دراوردن بویینگ ٧٢٧ داشته اند توانستند انرا به پرواز دراورند؟ چرا در هیچ مقصدی به زمین ننشست ؟ بررسی ها فراوانی در باب زندگی شخصی ان دو مرد انجام شد امانتیجه مخصوصی حاصل نشد و هیچ مورد شک برانگیزی در پرونده شان دیده نشد. با عجیب شدن حادثه و چون این هواپیما یک هواپیمای تولید امریکا بود سازمان های ایمنی FBI و CIA نیز وارد مسئله شدند و به توجه به تلاش های گسترده سرنوشت این هواپیما در هاله ای از ابهام باقی مانده است.

نا گفته نماند موارد متعددی از این دست در تاریخ هوانوردی به ثبت رسیده که نمونه مشهور ان پرواز هواپیمای ۳۷۰ خطوط هوایی مالزی در سالیان واپسین است که سرنوشت ان واضح نشده است.

در بیشتر مواقع میتوانید خبر به چه نحو ناپدید شدن یک بوئینگ٧٢٧ در سال٢٠٠٣، به اسرارآمیزترین پرونده FBI مبدل شد؟ به دوستانتان اطلاع دهید.
برای این منظور ابزارهایی در پایین جای گرفته شده است.
پی چی ایر | اخبار هوانوردی

منبع خبر


برچسب ها : , ,
دسته بندی : ایمنی و سوانح
تبلیغات