خبرهای ویژه

» اخبار هوانوردی داخلی » ایرلاین‌های کوچک «کمپانی تعاونی هواپیمایی» می‌شوند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۱۵ - ۲۰:۱۸

 کد خبر: 13213
 109 بازدید
 دیدگاه‌ها برای ایرلاین‌های کوچک «کمپانی تعاونی هواپیمایی» می‌شوند بسته هستند

ایرلاین‌های کوچک «کمپانی تعاونی هواپیمایی» می‌شوند

در عرصه هوانوردی داخلی خبری در سایتهای اینترنتی پخش شده مبنی بر ایرلاین‌های کوچک «کمپانی تعاونی هواپیمایی» می‌شوند. پیشتر به مشروح این خبر میپردازیم. سیدحمید کلانتری، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت وگو با مهر از تأسیس کمپانی تعاونی هواپیمایی اطلاع داد و گفت: مطمئنا قرار نیست ایرلاین تازه ای ایجاد شود. معاون […]

ایرلاین‌های کوچک «کمپانی تعاونی هواپیمایی» می‌شوند

در عرصه هوانوردی داخلی خبری در سایتهای اینترنتی پخش شده مبنی بر ایرلاین‌های کوچک «کمپانی تعاونی هواپیمایی» می‌شوند. پیشتر به مشروح این خبر میپردازیم.

سیدحمید کلانتری، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت وگو با مهر از تأسیس کمپانی تعاونی هواپیمایی اطلاع داد و گفت: مطمئنا قرار نیست ایرلاین تازه ای ایجاد شود. معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: در تلاشیم تا چند کمپانی هواپیمایی که از لحاظ منابع و دارایی ها در اندازه دیگر […]

سیدحمید کلانتری، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت وگو با مهر از تأسیس کمپانی تعاونی هواپیمایی اطلاع داد و گفت: مطمئنا قرار نیست ایرلاین تازه ای ایجاد شود.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: در تلاشیم تا چند کمپانی هواپیمایی که از لحاظ منابع و دارایی ها در اندازه دیگر خطوط هوایی نیستند را با هم همگرا کرده و کمپانی تازه ای در شکل تعاونی تشکیل شده از چند ایرلاین کوچک تشکیل دهیم تا قادر باشند با دیگر ایرلاین ها رقابت کرده و از خدمات یکدیگر برخوردار شوند.

در این رابطه، مقصود اسعدی سامانی نیز پیرامون نحوه تشکیل این تعاونی اظهار داشت: بعید می‌دانم چنین اتفاقی رخ دهد. چون از لحاظ قانون کمپانی‌های هواپیمایی عمدتا وابسته به دولت یا شبه دولتی ها هستند یا به روش خصوصی اداره می شوند که با این وجود سازوکار اداره آنها تحت قانون ویژه است و در شکل قانون کمپانی های تعاونی نمی گنجد.

دبیر انجمن کمپانی های هواپیمایی اضافه کرد: در این انجمن چند بار بحث شده که کمپانی های کوچک قادر باشند با بهره برداری از منابع یکدیگر در عرصه های کترینگ، آموزش نیروی انسانی، تعمیر و نگهداری هواپیما و .. از قابلیت ها هم بهره ببرند با اینحال اینکه در شکل تعاونی درآیند، چنین بحثی نبوده است.

برای شما نیز جالب است؟
نیروی هوایی ارتش در تعمیر و تولید هواپیما خودکفاست

وی ادامه داد: لازمه ایجاد تعاونی ایرلاین، ادغام کمپانی های هواپیمایی است که مستلزم طی روند اخذ مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری است؛ از سویی نیز باید کمپانی های هواپیمایی متقاضی ایجاد این تعاونی، منحل و ادغام شوند که این روند بسیار لحظه بر است و کار مطالعاتی و کارشناسی قوی می خواهد.


امیدواریم خبر ایرلاین‌های کوچک «کمپانی تعاونی هواپیمایی» می‌شوند مورد بهره برداری شما قرار گرفته است.
میتوانید دوستان خود را از روش ابزارهای در معرض سایت پی جی ایر با خبر کنید.

منبع


برچسب ها :
دسته بندی : اخبار هوانوردی داخلی
تبلیغات