خبرهای ویژه

» اخبار هوانوردی خارجی » ایرباس اولین مرکز تکمیل و تحویل هواپیما را در چین افتتاح کرد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۳۱ - ۴:۰۵

 کد خبر: 13296
 68 بازدید
 دیدگاه‌ها برای ایرباس اولین مرکز تکمیل و تحویل هواپیما را در چین افتتاح کرد بسته هستند

ایرباس اولین مرکز تکمیل و تحویل هواپیما را در چین افتتاح کرد

خبری داریم مبنی بر ایرباس اولین مرکز تکمیل و تحویل هواپیما را در چین افتتاح کرد که امیدواریم مورد استقبال علاقه مندان به موضوعات هوانوردی قرار گیرد. کمپانی هواپیمایی ایرباس اولین مرکز تکمیل و تحویل هواپیماهای غول پیکر خود را در چین افتتاح کرد. به نوشته  خبرگزاری صدا و سیما با استناد به گفته شبکه […]

ایرباس اولین مرکز تکمیل و تحویل هواپیما را در چین افتتاح کرد

خبری داریم مبنی بر ایرباس اولین مرکز تکمیل و تحویل هواپیما را در چین افتتاح کرد که امیدواریم مورد استقبال علاقه مندان به موضوعات هوانوردی قرار گیرد.

کمپانی هواپیمایی ایرباس اولین مرکز تکمیل و تحویل هواپیماهای غول پیکر خود را در چین افتتاح کرد.

به نوشته  خبرگزاری صدا و سیما با استناد به گفته شبکه تلویزیونی فرانس پرس، افتتاح این مرکز پیشرفت تازه ای برای این تولیدکننده اروپایی در رقابت با بوئینگ رقیب آمریکایی آن است.

چین با استناد به گسترش مداوم شمار استفاده مردم این کشور از هواپیما، از مهمترین میدان های رقابت کمپانی های هواپیماساز غربی به حساب می آید.
ایرباس قبل از این خط تولید نمونه های باریک پیکر آ-۳۱۹ و آ-۳۲۰ را در بندر تیانجین در ۱۵۰ کیلومتری پکن اجرا کرده بود که اولین نمونه خارج از اروپای آن به حساب می آمد. اکنون در این کارخانه تولید و تحویل هواپیمای آ-۳۳۰ که ویژه پروازهای طولانی (بالای چهار هزار کیلومتر است) در این مرکز شروع شده است و اولین هواپیما روز چهارشنبه به کمپانی هواپیمایی تیانجین تحویل داده شد.

بنژامین گریوو مشاور وزیر دارایی فرانسه که اولین عضو از عضو های دولت امانوئل مکرون مدیرعامل جمهور تازه فرانسه است که به چین سفر کرده است گفت:‌ «این نشان کامل اعتماد دوجانبه و علاقه ما به ایجاد برگ تازه ای در روابط فرانسه و چین است.»

این تاسیسات ۲۰۰ میلیون یورویی، هواپیماهای آ-۳۳۰ را که در فرانسه مونتاژ شده اند تحویل می گیرد و بعد از تکمیل کردن کابین و رنگ آمیزی قسمت های خارجی، آن را به کمپانی های چینی تحویل می دهد. برنامه ریزی شده است هر ماه دو هواپیما به این شیوه در دست چینی ها قرار گیرد.

برای شما نیز جالب است؟
جراید: بغداد از هواپیماهای خارجی خواست به کردستان پرواز نکنند

بیشترین سفارش های چین از ایرباس، برای هواپیماهای آ-۳۲۰ است.

با این وجود حدود ۲۰۰ هواپیمای ایرباس آ-۳۳۰ نیز در آسمان چین رفت و آمد می کنند که با استناد به این مسئله، ۶۱ درصد از هواپیماهای ویژه پروازهای طولانی در چین نیز در دست ایرباس قرار دارد.

به گفته اریک چن مدیرعامل کمپانی ایرباس در چین، این کشور در دو دهه آتی به شش هزار هواپیمای تازه نیاز خواهد داشت و با استناد به گسترش تعداد مسافران که هر سال ۱۴ درصد بالا می رود، تقاضای هواپیماهای بزرگ در این کشور نیز بیشتر خواهد شد.

ایرباس در یک دهه قبلی سهم خود را از مارکت چین دو برابر کرده و هم اینک سهم آن در این عرصه با کمپانی بوئینگ مساوی شده است. ولی باید گفت رقیب آمریکایی آن نیز به فعالیت خود ادامه می دهد و سال آتی مرکز تکمیل و تحویل نمونه ب – ۷۳۷ – ویژه پروازهای مسیر متوسط – خود را در چین افتتاح خواهد نمود.
با استناد به این شرایط کمپانی هواپیماسازی دولتی چین – کوماک – نیز برای پیدا کردن جایگاهی در این عرصه تلاش می کند و هواپیمای سی-۹۱۹ – ویژه پروازهای مسیر متوسط – تولید این تولیدکننده ماه مه امسال اولین پرواز خود را انجام داد.

پی جی ایر امیدوار است خبر ایرباس اولین مرکز تکمیل و تحویل هواپیما را در چین افتتاح کرد مورد بهره برداری شما قرار گرفته است.
به علاوه از طرف دیگر میتوانید دوستان خود را از روش ابزارهای در معرض سایت پی جی ایر با خبر کنید.

منبع خبر

برای شما نیز جالب است؟
سفر خلبان زن افغان با هواپیما به دور دنیا

برچسب ها : , ,
دسته بندی : اخبار هوانوردی خارجی
تبلیغات