خبرهای ویژه

» امنیت و حفاظت » امیرسرتیپ اسماعیلی: عبور هر روزه ۱۴۰۰ فروند هواپیمای خارجی از آسمان ایران

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۰۵ - ۱۹:۰۹

 کد خبر: 13124
 112 بازدید
 دیدگاه‌ها برای امیرسرتیپ اسماعیلی: عبور هر روزه ۱۴۰۰ فروند هواپیمای خارجی از آسمان ایران بسته هستند

امیرسرتیپ اسماعیلی: عبور هر روزه ۱۴۰۰ فروند هواپیمای خارجی از آسمان ایران

در باب مسئله امنیت پرواز خبر امیرسرتیپ اسماعیلی: عبور هر روزه ۱۴۰۰ فروند هواپیمای خارجی از آسمان ایران را برای شما پخش میکنیم. فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) گفت: سال قبلی، ۵۰ میلیون نفر مسافر در پروازهای خارجی از آسمان امن کشورمان عبور کردند. به نوشته خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی […]

امیرسرتیپ اسماعیلی: عبور هر روزه ۱۴۰۰ فروند هواپیمای خارجی از آسمان ایران

در باب مسئله امنیت پرواز خبر امیرسرتیپ اسماعیلی: عبور هر روزه ۱۴۰۰ فروند هواپیمای خارجی از آسمان ایران را برای شما پخش میکنیم.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) گفت: سال قبلی، ۵۰ میلیون نفر مسافر در پروازهای خارجی از آسمان امن کشورمان عبور کردند.

به نوشته خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی در سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه روز قبل تهران اضافه کرد: هر روزه ۱۴۰۰ فروند هواپیمای مسافربری خارجی از آسمان کشورمان عبور می کنند و به توجه به ناامنی های منطقه آسمان کشور ما را مورد قبول دانستند.
وی گفت: ۵۰۰ هزار پرواز خارجی سال قبلی به توجه به تحریم های ناجوانمردانه و نابخردانه استکبار از آسمان ایران عبور کرد و سازمان بین المللی هوانوردی امن ترین آسمان خاورمیانه را آسمان ایران دانست.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) اضافه کرد: حقوق بشر ایرانی و اسلامی با هم کاری ارتش ، سپاه و سازمان هواپیمایی کشوری رقم خورد امروز ما مطرح می کنیم ممکن است عده ای از کشورهای منطقه از لحاظ ابزارهای متمکن تر باشند با اینحال به برکت خون شهدا و تدابیر رهبر انقلاب ما قوی تر هستیم و کشوری امن داریم .
وی اضافه کرد : آزمایشات ۸ سال دفاع مقدس نشان داد که دفاع هوایی باید بومی باشد با اینحال اگر در والفجر ۸ این توانمندی در رزمندگان ما منجر به ساقط شدن ۸۰ فروند از انواع پرنده های دشمن شد .

وی با بیان اینکه امروز حمله و تجاوز به کشوری به شکل عمده از راه دور شکل می گیرد گفت : پیوسته زیرساخت ها ، پالایشگاهها ، میادین نفتی و گازی و نیروگاهها در معرض اخطار است و قرارگاه پدافند هوایی با بهره برداری از ظرفیت های ارتش ، سپاه و بسیج مردمی در ۳ هزار و ۷۰۰ نقطه از نقاط صعب العبور با اسم خط مقدم دفاعی مستقر شده تا بتواند اولین سیلی خشم ملت را به گوش تهدیدکنندگان امنیت این کشور بزند .
امیرسرتیپ اسماعیلی گفت: با استناد به حضور نیروهای فرامنطقه ای در غرب آسیا و کشف و شناسایی انبوهی از پروازهای بیگانه و احتمال تجاوز به حریم هوایی کشورمان قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) با سود گیری از توان ارتش ، سپاه و بسیج و با تعریف ماموریت های بی وقفه از ۱۰ شهریور ۱۳۸۷ به تدبیر رهبر معظم انقلاب تشکیل شد تا از آسمان کشور حفاظت کند .

برای شما نیز جالب است؟
در تمهیدات ایمنی تازه آمریکا برای سفرهای هوایی خبری از منع لپ‌تاپ نیست

وی اضافه کرد : امروز رهبر انقلاب پدافند را نیرویی در خط مقدم آرایش نیروهای مسلح می دانند و ما با تکیه به این پشتوانه و در آستانه دهمین سالروز تشکیل قرارگاه پدافند هوایی هیچگاه اجازه دست درازی دشمنان را به این کشور نخواهیم داد .
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) گفت: یکی از برکات تشکیل این قرارگاه به برکت خون شهدا وابسته نبودن به خارج و دیزاین و تولید رادارهای راهبردی، موشک های هوشمند و سامانه های کنترل و فرماندهی یکپارچه و گروهی است .

امیر سرتیپ اسماعیلی اضافه کرد : امروز سخن قاطع همه ملت ایران این است که هم موشک برای دفاع و هم گفتگو برای احترام متقابل ضروری است.
وی گفت: با قدرت نشات گرفته از خون شهدا و تحت استعانت با این وجود امر مسلمین به هرگونه دست درازی به آسمان کشور مثل دستگیری ریگی ملعون، فرود اجباری هواپیمایی نظامیان ناتو در بندرعباس و برخورد قاطع با هواپیماهای جنگی آمریکایی در قائله دستگیری تفنگداران آمریکایی جواب می دهیم؛ با تأسی از رشادت های ۸ سال دفاع مقدس جواب رزمندگان ما به اعمال ممکن جوابی کوبنده خواهد بود.

با ابزارهای سایت پی جی ایر در بیشتر مواقع میتوانید خبر امیرسرتیپ اسماعیلی: عبور هر روزه ۱۴۰۰ فروند هواپیمای خارجی از آسمان ایران به دوستانتان اطلاع دهید.
برای این منظور ابزارهایی در پایین جای گرفته شده است.
پی چی ایر | اخبار هوانوردی

منبع خبر


برچسب ها : , ,
دسته بندی : امنیت و حفاظت
تبلیغات