خبرهای ویژه

» امنیت و حفاظت » امنیت پیشرفته ترین ناو هواپیمابر انگلیس با فرود یک پهپاد کوچک پایین

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۳۰ - ۱۸:۳۹

 کد خبر: 13040
 92 بازدید
 دیدگاه‌ها برای امنیت پیشرفته ترین ناو هواپیمابر انگلیس با فرود یک پهپاد کوچک پایین بسته هستند

امنیت پیشرفته ترین ناو هواپیمابر انگلیس با فرود یک پهپاد کوچک پایین

در باب مسئله امنیت پرواز خبر امنیت پیشرفته ترین ناو هواپیمابر انگلیس با فرود یک پهپاد کوچک پایین را برای شما پخش میکنیم.  امنیت بزرگترین و پیشرفته ترین ناو هواپیمابر ‘کوئین الیزابت’ انگلیس به ارزش سه میلیارد پوند که در بندری در اسکاتلند پهلو گرفته بود، در پی فرود یک پهپاد کوچک بر روی آن […]

امنیت پیشرفته ترین ناو هواپیمابر انگلیس با فرود یک پهپاد کوچک پایین

در باب مسئله امنیت پرواز خبر امنیت پیشرفته ترین ناو هواپیمابر انگلیس با فرود یک پهپاد کوچک پایین را برای شما پخش میکنیم.

 امنیت بزرگترین و پیشرفته ترین ناو هواپیمابر ‘کوئین الیزابت’ انگلیس به ارزش سه میلیارد پوند که در بندری در اسکاتلند پهلو گرفته بود، در پی فرود یک پهپاد کوچک بر روی آن بدون شناسایی شدن، پایین پرسش رفت. به نوشته تارنمای دیلی میل، فیلمبرداری این پهپاد کوچک از بزرگترین و پیشرفته ترین ناو هواپیمابر انگلیس […]

 امنیت بزرگترین و پیشرفته ترین ناو هواپیمابر ‘کوئین الیزابت’ انگلیس به ارزش سه میلیارد پوند که در بندری در اسکاتلند پهلو گرفته بود، در پی فرود یک پهپاد کوچک بر روی آن بدون شناسایی شدن، پایین پرسش رفت.

به نوشته تارنمای دیلی میل، فیلمبرداری این پهپاد کوچک از بزرگترین و پیشرفته ترین ناو هواپیمابر انگلیس که در بندر ‘انویرگوردون’ (Invergordon) اسکاتلند پهلو گرفته بود، باعث نگرانی عضو های پارلمان اسکاتلند پیرامون مسائل ایمنی این ناو هواپیمابر شده و برنامه ریزی شده است در پار لمان در این عرصه بحث و گفت و گو کنند.
وقتی که ناو هواپیمابر کوئین الیزابت به ارزش ۳٫۱ میلیارد پوند برابر با سه میلیاردو ۹۰۰میلیون دلار و وزنی برابر با ۶۵هزار تن در این بندر پهلو گرفته بود، یک پهپاد فیلم برداری به ارزش ۳۰۰ پوند (حدود ۳۹۰دلار) موفق شد بدون هیچگونه مشکلی از تمامی عرشه آن تصویر برداری و بر روی آن فرود آمده و باز هم بدون آنکه شناسایی شود، از روی آن بلند شود.
در این حادثه که در ماه جولای قبلی روی داد، خلبان این پهپاد دلیل فرود آوردن آن بر روی عرشه این ناوهواپیمابر پیشرفته انگلیسی را وزش شدید باد عنوان کرد و اضافه کرد به نظر دراین لحظه، سیستم های رادیویی این ناو به این دلیل که جنگنده ای بر روی عرشه کشتی قرار نداشت، خاموش بودند.
به نوشته ایرنا، دیلی میل نوشت: درحالی این پهپاد کوچک توانسته بدون شناسایی بر عرشه این ناوهواپیمابر فرود آید که برنامه ریزی شده است درزمان عملیاتی شدن این ناو، ۲۴فروند جنگنده فوق مدرن F-35B از عرشه آن نشست و برخاست کرده و کوچکترین اشیا را از فاصله ۲۰ کیلومتری رصد کند.
‘یامی استون’ عضو پارلمان اسکاتلند با ابراز نگرانی پیرامون مسائل ایمنی بوجود آمده در پی این نشست و برخاست پهپاد کوچک بر عرشه این ناوهواپیمابر گفت که پرسش هایی دراین مورد در پارلمان اسکاتلند مطرح خواهد شد.
یک سخنگوی وزارت دفاع انگلیس دراین باره به دیلی میل گفت: وزارت دفاع انگلیس مسائل ایمنی ناو هواپیمابر کوئین الیزابت را بسیار جدی می گیرد و این حادثه به پلیس اسکاتلند گزارش شده و بررسی ها برای گسترش موارد ایمنی در پی این واقعه در جریان است.
شبکه خبری بی.بی.سی گفته بود: این امر می موفق شد از جانب هر فردی دیگری رخ دهد و یک بسته بمب ‘ Semtex ‘ (بمب پلاستیکی) را بر روی عرشه این ناو رها کند.
ناوهواپیمابر کوئین الیزابت با ۲۸۰متر طول بزرگترین ناو جنگی ساخته شده در نیروی دریایی انگلیس به حساب می آید که توانایی حمل ۴۰ فروند جنگنده را دارد.
تولید این ناوهواپیمابر در سال ۲۰۰۸ میلادی شروع، درسال ۲۰۱۴ به آب انداخته و در ماه مه ۲۰۱۷ به کارگرفته شد، برنامه ریزی شده است در سال ۲۰۲۰میلاد و بعد از گذراندن سه سال مسائل آزمایشی بطور رسمی به خدمت نیروی دریایی انگلیس درآید.

برای شما نیز جالب است؟
دو کمپانی هواپیمایی ایر فرانس و ایبریا پروازهای خود را به ونزوئلا تعلیق کردند

با ابزارهای سایت پی جی ایر در بیشتر مواقع میتوانید خبر امنیت پیشرفته ترین ناو هواپیمابر انگلیس با فرود یک پهپاد کوچک پایین به دوستانتان اطلاع دهید.
برای این منظور ابزارهایی در پایین جای گرفته شده است.
پی چی ایر | اخبار هوانوردی

منبع خبر


برچسب ها : , ,
دسته بندی : امنیت و حفاظت
تبلیغات