خبرهای ویژه

» امنیت و حفاظت » اعمال محدودیت تنوع تایپ هواپیمای ایرلاین های داخلی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۰۳ - ۴:۱۱

 کد خبر: 13326
 63 بازدید
 دیدگاه‌ها برای اعمال محدودیت تنوع تایپ هواپیمای ایرلاین های داخلی بسته هستند

اعمال محدودیت تنوع تایپ هواپیمای ایرلاین های داخلی

در باب مسئله امنیت پرواز خبر اعمال محدودیت تنوع تایپ هواپیمای ایرلاین های داخلی را برای شما پخش میکنیم. به نوشته   خبرگزاری تسنیم، محمدجواد تقوایی با اشاره به بررسی و تدوین مقررات تازه ای جهت ایجاد محدودیت در تنوع تایپ هواپیما در شرکتهای هواپیمایی، اظهار کرد: نوع تایپ می‌تواند مشکلات بسیاری در ساختار مدیریتی و […]

اعمال محدودیت تنوع تایپ هواپیمای ایرلاین های داخلی

در باب مسئله امنیت پرواز خبر اعمال محدودیت تنوع تایپ هواپیمای ایرلاین های داخلی را برای شما پخش میکنیم.

به نوشته   خبرگزاری تسنیم، محمدجواد تقوایی با اشاره به بررسی و تدوین مقررات تازه ای جهت ایجاد محدودیت در تنوع تایپ هواپیما در شرکتهای هواپیمایی، اظهار کرد: نوع تایپ می‌تواند مشکلات بسیاری در ساختار مدیریتی و تأمین ایمنی و کیفیت کمپانی‌های هواپیمایی ایجاد کند و فرآیندهای مهندسی و تعمیرات، لجستیک و تضمین مرغوبیت و بازرگانی کمپانی هواپیمایی را تحت تأثیر قرار دهد.

وی ضمن اشاره به خطرات و مشکلات تنوع تایپ هواپیما، گفت: بعضاً مشاهده می‌شود کمپانی ۸ فروند هواپیمااز ۵ تایپ دارای اختلاف دارد. این یک معضل بزرگی است و در صددیم براساس دستورالعمل تازه تنوع تایپ را متناسب با تعداد ناوگان یک کمپانی محدود کنیم. بدین ترتیب کمپانی‌های هواپیمایی اکتیو و در شرف تأسیس باید در مسیر برنامه ریزی فعالیت‌های و پیشرفت ناوگان خود به این مهم توجه داشته باشند.

تقوایی به علاوه از طرف دیگر از تعلیق مجوز سود برداری خطوط هواپیمایی در صورت عدم اثربخشی نظام کیفی و ایمنی آنها اطلاع داد و گفت: در عده ای موارد شاهدیم که به مسئله ایمنی و تضمین مرغوبیت در خطوط هوایی توجه شایسته نمی‌شود و مدیران کیفی و ایمنی باید با اسم بازوی مدیرعامل کمپانی هواپیمایی باشند و افزایش مستمر در سیستم کیفی واضح کننده موقعیت خط هوایی خواهد بود.

معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد: در صورت عدم اثربخشی سیستم تضمین مرغوبیت و ایمنی، یافته سطح ۱ به کمپانی هواپیمایی گرفته شده و فورا عملیات پروازی آن متوقف و تعلیق خواهد شد.

برای شما نیز جالب است؟
معرفی سیستم مدیریت ایمنی در ایرلاین

با ابزارهای سایت پی جی ایر در بیشتر مواقع میتوانید خبر اعمال محدودیت تنوع تایپ هواپیمای ایرلاین های داخلی به دوستانتان اطلاع دهید.
برای این منظور ابزارهایی در پایین جای گرفته شده است.
پی چی ایر | اخبار هوانوردی

منبع خبر


برچسب ها : , ,
دسته بندی : امنیت و حفاظت
تبلیغات