خبرهای ویژه

» علم و پژوهش هوانوردی » آشنایی با هواپیمای BAe 146

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۰۸ - ۴:۱۷

 کد خبر: 12930
 102 بازدید
 دیدگاه‌ها برای آشنایی با هواپیمای BAe 146 بسته هستند

آشنایی با هواپیمای BAe 146

نوشته علمی آشنایی با هواپیمای BAe 146 در دسته مطالب علمی پژوهشی مرتبط با صنعت هوانوردی قرار میگیرد. پیشتر این نوشته را بخوانید. هواپیمای BAe 146/Avro RJ در رده ی هواپیماهای با اندازه ی متوسط قرار می گیرد.این هواپیما به وسیله کمپانی British Aerospace انگلستان(بعدها به BAE Systems مبدل شد)تولید گردید. خط تولید این هواپیما […]

آشنایی با هواپیمای BAe 146

نوشته علمی آشنایی با هواپیمای BAe 146 در دسته مطالب علمی پژوهشی مرتبط با صنعت هوانوردی قرار میگیرد. پیشتر این نوشته را بخوانید.

هواپیمای BAe 146/Avro RJ در رده ی هواپیماهای با اندازه ی متوسط قرار می گیرد.این هواپیما به وسیله کمپانی British Aerospace انگلستان(بعدها به BAE Systems مبدل شد)تولید گردید. خط تولید این هواپیما سال ۱۹۸۳ شروع و سال ۲۰۰۲ متوقف شد.تولید تقا یافته ی این هواپیما که با کد AVRO RJ شناخته می شود نیز در سال […]

هواپیمای BAe 146/Avro RJ در رده ی هواپیماهای با اندازه ی متوسط قرار می گیرد.این هواپیما به وسیله کمپانی British Aerospace انگلستان(بعدها به BAE Systems مبدل شد)تولید گردید.

خط تولید این هواپیما سال ۱۹۸۳ شروع و سال ۲۰۰۲ متوقف شد.تولید تقا یافته ی این هواپیما که با کد AVRO RJ شناخته می شود نیز در سال ۱۹۹۲ شروع گردید.با این وجود مدلی با موتورهای تازه و اویونیک پیشرفت یافته با کد AVRO RJX نیز به سال ۱۹۹۷ مطرح شد با اینحال تنها دو پیش نمونه و یک فروند ازین نمونه تولید شد.با ۳۸۷ فروند تولید,BAe 146/Avro با اسم موفق ترین هواپیمای غیر نظامی انگلستان شناخته شد.

هواپیمای BAe 146/Avro RJ هواپیمایی بال بالا با دم T شکل است که ۴ موتور توربوفن در پایین بالهایش قرار گرفته است و ارابه ی فرود این هواپیما از نوع Tricycle جمع شونده است.از لحاظ صدای تولیدی,این هواپیما هواپیمای بسیار کم صدایی است و به Whisperjet یا جت نجواکننده مشهور است.در بسیاری از فرودگاههای کوچک توانایی عملیات دارد.BAe 146/Avro RJ با اسم هواپیمایی منطقه ای یا با برد کم شناخته می شود.بسیاری از شرکتهای اروپایی مانند کمپانی های لوفت هانزا،سوئیس اینترنشنال ایرلاین و کوانتاس این هواپیما را در مسیرهای منطقه ای خود انتخاب و از آن استفاده می کنند.نمونه ی باری این هواپیما با کد QT یا Quite Trader مشهور است.

برای شما نیز جالب است؟
به چه نحو هواپیمای شخصی بخریم یا اجاره کنیم؟

این هواپیما قابلیت های خود را در مسیر های کوتاه و منطقه ای نمایش داده است.چیدمان صندلی این هواپیما می تواند در هر ردیف ۵ صندلی یا در حالت فشرده تر ۶ صندلی در حالت اقتصادی تر باشد که ازین حیث به اشتراک رقبا ممتاز است چرا که کمتر هواپیمای منطقه ای توانایی چیدمان ۳-۳ را داراست.این هواپیما با شرایطی که گفته شد بسیار کم صداست و همین خصوصیت اش یکی از عوامل موفقیت آن بوده است به نحوی که برای استفاده در فرودگاههای داخلی که مملو از صداست بسیار خوب است.نکته ی جالب دیگر توانایی عملیات این هواپیما در فرودگاه London City است که شیب تقرب آن خاص و باند کوچکی دارد.

مدلهای این هواپیما BAe 146-100/200/300 و RJ-70/85/100 هستند.

در نظر داشته باشید که در بیشتر مواقع میتوانید با ابزارهای سایت پی جی ایر اخبار و مطالب سایت از نمونه خبر آشنایی با هواپیمای BAe 146 برای دوستانتان ارسال کنید.
برای این منظور ابزارهایی در پایین جای گرفته شده است.
پی چی ایر | اخبار هوانوردی

منبع خبر


برچسب ها :
دسته بندی : علم و پژوهش هوانوردی
تبلیغات